5.ua

Сьогодні у Вільнюсі відкривається саміт "Східного партнерства" [відео]

   

  За лічені години до початку саміту Східного партнерства європейські політики, громадські діячі та активісти не втрачають оптимізму. Навіть попри рішення українського уряду призупинити підготовку Угоди про асоціацію у ЄС сподіваються: Київ таки підпише доленосний документ.

  Ребекка Гармс, член Європарламенту: "Не знаю, чим закінчиться Вільнюський саміт. Але маю надію, що у ЄС таки вистачить сили не відмовлятися від ідеї Східного партнерства і підписанння Угоди з Україною. Якщо не зараз - то пізніше".

  Європейські ЗМІ пишуть: на урочистій вечері, з якої почнеться робота саміту, на українського президента, найвірогідніше, чекає холодний прийом. Але це зовсім не означає, що Європа відмовиться від ідеї поглиблювати співпрацю з Україною.

  Фредерік Еріксон, директор міжнародного центру політичної економіки: "ЄС мусить виробити послідовність дій щодо східних країн, які не хочуть йти на певні кроки задля Угоди про асоціацію. Можливо, варто спробувати тимчасово відокремити торговельну складову від політичної. Я не хочу сказати, що ЄС повинен припинити вимагати політичних та судових реформ в Україні. Але насамперед слід поглиблювати економічні зв`язки".

  Незалежні російські аналітики кажуть: від того, яке рішення ухвалить на саміті Україна значною мірою залежить політичний імідж Кремлівського чільника.

  Лілія Швецова, аналітик Карнеґі центру у Москві: "Для Росії це питання не економіки і не зовнішньої політики. Йдеться насамперед про механізм виживання для президента Росії Володимира Путіна".

  Яке рішення ухвалить українська влада - головна інтрига Вільнюського саміту. Результати форуму стануть відомі вже завтра вдень.

  Попередній матеріал
  Тимошенко закликала ЄС підписати угоди без її звільнення
  Наступний матеріал
  Сьома ніч на Євромайдані: Активісти продовжують вимагати підписання асоціації [відео]
  Теги:
  Loading...