Сьогодні стартує Венеційський кінофестиваль

  Зірки світового кіно їдуть до Італії. Сьогодні стартує 68-й Венеційський кінофестиваль. Показуватимуть нові стрічки традиційно на острові Лідо. У трьох основних програмах - 65 нових фільмів.

  Відбіркова комісія Венеційського кінофестивалю передивилася понад 5 тисяч стрічок. Із них обрала трохи більше півсотні. У конкурсі переважно братимуть участь 22 фільми.

  Джей Вайсберг, кінокритик: "Звичайно, всі дивитимуться, що зняв Джордж Клуні. Думаю, цікавою буде робота Содерберга. Багато хто очікує на "Фауст" Олександра Сокурова. Багато розмов і довкола фільму Мадонни - ніхто напевне не знає, який він".

  Відкриє фестиваль нова робота Джорджа Клуні - "Березневі іди". Це історія про передвиборну кампанію Говарда Діна, кандидата у президенти. У фільмі можна буде побачити не лише самого Клуні, а й Райана Гослінга та Пола Джиаматті. Критики покладають багато сподівань на стрічку. Попередній політичний фільм Клуні "Надобраніч та удачі" здобув шість номінацій на Оскар.

  Пол Джаматті, актор: "Я завжди найбільше любив саме Венеційський кінофестиваль. Тож мені дуже приємно буде представити на ньому свій фільм - "Березневі іди"".

  Відомо, що дирекція вирішила відкривати цьогорічний конкурс не одним, а двома фільмами. Другим стала стрічка російського документаліста Віктора Косаківського "Хай живуть антиподи". У програмі критики найбільше чекають на нові роботи Романа Поланськи, Девіда Кроненберга та Стівена Содерберга. А от поза конкурсом - глядачі зможуть побачити стрічку Мадонни "Ми. Віримо в кохання" - про любов британського короля Едуарда восьмого та Волліс Сімпсон.

  Марко Мюллер, директор фестивалю: "Для мене цей фільм дуже важливий. Адже Мадонна - цікавий режисер. Вона вже довела це своєю першою роботою. Ця історія вже з"являлася на екранах, але Мадонна - має власний підхід і стиль. Думаю, буде цікаво подивитись на результат".

  Україну на фестивалі представить українсько-французька драма на чорнобильську тематику "Земля забуття" з Ольгою Куриленко в головній ролі. Венеційський фестиваль - найстаріший у світі. Його заснували ще в 1932-му році. Головний приз - Золотий лев. Окрім нього, конкурсантам вручають срібного лева за найкращу режисуру та кубок Вольпі - за найкращу чоловічу та жіночу ролі. Цьогоріч фестиваль триватиме до 10 вересня.

  Марина Картина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Щонайменше 98 осіб загинули внаслідок повеней у Нігерії
  Наступний матеріал
  Масштабні пожежі вирують у США
  Теги: