Фото rusblog31.blogspot.com

Сьогодні шоста річниця "серпневої війни" між Росією та Грузією

  Рівно шість років тому, 8 серпня 2008 року, російські війська вторгнулися у Грузію.

  Військовий конфлікт, який отримав назву "серпнева війна" стався після ескалації відносин між владою Грузії та Південної Осетії, яка вимагала визнання своєї незалежності.

  Грузія втратила контроль над Південною Осетією після збройного конфлікту, що тривав до 1992 року. З тих пір Тбілісі продовжувало вважати автономію своєю територією, а Цхінвалі, який схилявся до Москви, таке становище не задовольняло.

  Після серії прикордонних інцидентів в ніч на 8 серпня 2008 року грузинські війська почали військову операцію з відновлення конституційного порядку в Південній Осетії.

  Одразу після цього у конфлікт втрутилася Росія, яка РФ ввела в республіку 58-у армію і підрозділи повітряно-десантних військ.

  Після п‘яти днів жорстких протистоянь, які Москва назвала "примусом до миру", російські війська витіснили грузинів із Південної Осетії.

  За даними влади Південної Осетії, в результаті дій грузинської армії загинули більше 1,5 тисяч осіб, проте Слідчий комітет при прокуратурі РФ документально підтвердив загибель 162 мешканців республіки. СКП РФ визнав загиблими у конфлікті 67 російських військовослужбовців.

  У той же час, офіційний Тбілісі повідомляє, що за час збройного конфлікту з грузинської сторони загинули 413 осіб, у тому числі 166 військових, 16 поліцейських і 220 цивільних осіб, поранення отримали 2234 осіб.

  Після "серпневої війни" Росія визнала незалежність Південної Осетії та розмістила свої військові бази на її території. Однак, попри сподівання Цхінвалі, частиною РФ республіку Москва не визнала.

  Попередній матеріал
  УБОЗ викрило схему розкрадання державних коштів колишнім нардепом та його сином
  Наступний матеріал
  Четверо прикордонників загинули на кордоні з Росією, намагаючись вийти з оточення
  Теги:
  Loading...