Сьогодні Різдво відзначають росіяни, серби і копти [репортаж, відео]

  Нічні ж богослужіння на честь народження Спасителя відбулися у багатьох храмах світу.

  Різдво - одне з головних церковних свят для росіян. Понад 80 тисяч мешканців Москви зустріли його у храмах міста. Головне богослужіння провів Патріарх Кирил у московському храмі Христа Спасителя. Послухати святкову літургію прийшли понад тисяча віруючих, ще півтисячі людей зібралися біля собору. На богослужінні був присутній глава держави - Дмитро Медвєдєв. Прем`єр Володимир Путін Різдво зустрів на батьківщині, у Тверській області.

  За умов посиленої безпеки відбулися богослужіння в Єрусалимі, місці народження Христа - Віфлеємі, а також у коптських храмах Єгипту, Франції та Німеччини. Правоохоронці побоювалися нових терактів - після вибуху біля храму в Александрії, який стався 1 січня. Кілька радикальних ісламістських організацій закликали на своїх сайтах організувати напади на коптів саме на Різдво. Тож для захисту вірян мобілізували додаткові поліцейські загони.

  Ерхард Кьортінг, сенатор з внутрішніх справ Берліна: "Перед храмом зараз - багато поліції. Тому що всі знають, що тут відбувається меса, і завжди є можливість у зловмисників вчинити щось недобре. Конкретних погроз щодо Коптської церкви у Берліні - не було. Але краще завжди бути напоготові".

  Камаль Сулейман, копт (Франція): "Я знаю, що поліція зробила все можливе, щоб не допустити терактів під час святкування Рідзва. Але навіть якби загроза існувала - я б все одно прийшов. Це моя церква, моя культура, моє життя".

  А у Сербії крім нічних богослужінь, народження Спасителя відзначили традиційними вогнищами з дубових гілок - "бадняк". Їх запалюють перед входом до храму. По тому, як горить полум`я - визначають, яким буде врожай. А на жарі зі спалених гілок серби мають готувати страви до святкового столу.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У КНР дітей хочуть зобов`язати доглядати за батьками
  Наступний матеріал
  В органи влади штату Меріленд надійшли запалювальні пакунки
  Теги: