Сьогодні Радбез ООН винесе рішення щодо ситуації в Сирії

  Загострюється ситуація у Сирії. Влада країни ввела війська у передмістя столиці. Поліція блокує дороги та перевіряє документи у мешканців міста. Вулиці патрулюють військові вантажівки, озброєні кулеметами.

  У інших містах країни не припиняються антиурядові протести. У Баньясі тисячі демонстрантів вийшли на вулиці з закликами повалити чинний режим. Місто оточили правоохоронці. За п`ять тижнів масових антиурядових виступів у країні вже загинули більше 350 осіб. Правоохоронці розганяють протестувальників за допомогою сльозогінного газу та бойових набоїв. Світова спільнота засудила такі дії. Євросоюз готує фінансові санкції проти влади Сирії. Обмеженнями Дамаску погрожують Лондон та Вашингтон. Протягом нинішньої доби Радбез ООН має ухвалити резолюцію щодо ситуації у країні.

  Сюзан Райс, посол США в ООН: "Уряд Сирії застосовує насильство проти власного народу. Це неприпустимо. Замість того, щоб прислухатися до волі власного народу, президент Асад звинувачує у організації протестів зовнішні сили і, водночас, сподівається на допомогу Ірану у придушенні масових виступів".

  Башар Джаафарі, посол Сирії в ООН: "Сирія має державність та уряд і здатна власними силами впоратися з ситуацією. Розслідування усіх подій у країні буде прозорим - нам нічого приховувати. Ми щиро шкодуємо про те, що відбуваєтьсяу країні, але держава вже стала на шлях політичних реформ. Демонстрантам гарантоване право на мирні виступи. Але якщо вони вдаються до насильства - влада повинна реагувати".

  Попередній матеріал
  Кучма просить ГПУ дозволу на лікування в Криму
  Наступний матеріал
  Неівідомі підірвали газогін у Єгипті
  Теги:
  Loading...