Сьогодні Радбез ООН розгляне план врегулювання ситуації в Сирії

  Представники Сполучених Штатів, Євросоюзу та сирійської опозиції закликали Раду безпеки ООН покласти край "байдужому ставленню до насильства, яке чиниться у Сирії". Сьогодні у Нью-Йорку стартує засідання Радбезу, під час якого розглянуть план врегулювання політичної ситуації в країні.

  Майже сто загиблих за останні три дні - такий підсумок вуличних боїв між прибічниками опозиції та проурядовими військами в Сирії. Повстанці більше не воюють розрізненими загонами - їхні лідери заявили про створення "Вільної сирійської армії", яка збройно боротиметься проти режиму Башара Асада. Вона продовжує стримувати наступ провладних військових у містах Хомс, Дераа, Хама та Ідліб.

  Західні держави та сирійська опозиція посилили тиск на представників Росії та Китаю в ООН. У Москви та Пекіна вимагають не ветувати план врегулювання ситуації в Сирії, запропонований Лігою арабських держав. Згідно з ним, президент Башар Асад має піти у відставку ще до початку переговорів влади з опозицією. Також у документі пропонують запровадити ембарго на постачання зброї до Сирії.

  Сьюзан Райс, постійний представник США при ООН: "Ми бачимо, до чого призвела наша бездіяльність щодо Сирії упродовж останніх десяти місяців. Рада безпеки ООН готова здійснити необхідні кроки для врегулювання ситуації, але кілька впливових її членів не хочуть робити цього. У проекті резолюції немає санкцій чи закликів до застосування сили. Тож Радбез має підтримати хоча б ці мінімальні заходи".

  Міністерство закордонних справ Росії закликало сирійську владу та опозицію розпочати переговори без будь-яких попередніх умов. Кремль виступає проти прискореного розгляду резолюції в Радбезі. Раніше представники російського уряду неодноразово заявляли, що не підтримуватимуть жорсткі дії проти режиму Башара Асада, оскільки не хочуть повторення в Сирії лівійської ситуації.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї затримали підозрюваних у забрудненні кадмієм річки Лунцзян
  Наступний матеріал
  "Донбас" здобув шосту поспіль перемогу в чемпіонаті ПХЛ
  Теги: