Сьогодні парламент Кіпру розгляне новий план порятунку від фінансової кризи

  Альтернативний антикризовий план порятунку від фінансової кризи - розгляне сьогодні парламент Кіпру. Європейський центробанк заявив: якщо план не ухвалять до понеділка - екстренне фінансування Нікосії припиниться.

  Щоб уникнути банкрутства острівній державі потрібно близько 17 мільярдів євро. Європейські кредитори готові виділити - лише 10 мільярдів, за умови що решту Кіпр збере самотужки. Для цього хотіли запровадити одноразовий податок на банківські внески, але ідею заблокував парламент. Новий план створити державний інвестиційний фонд та випустити спеціальні облігації. Між тим серед простих мешканців острова - загроза дефолту викликала паніку. З`явилися чутки про закриття головних банків країни. Сотні людей зібралися під парламентом, щоби виступити проти цього. Протести переросли у сутички з поліцією. 

  Перший кіпріот: "Уся фінансова система Кіпру може обвалитися. Якщо закриють основні банки  - збанкрутують і інші, менші фінустанови. А що тоді чекає на нас - страшно навіть і подумати".

  Другий кіпріот: "Наші європейські друзі фактично вимагають від нас - пограбувати росіян та інших банківських вкладників з-за кордону, а інакше - погрожують країні банкрутством. Добре, що наша влада вирішила цього не робити. Отакі вони, європейський дух та європейська солідарність".

   

  Попередній матеріал
  Французькі судді висунули офіційні звинувачення Саркозі
  Наступний матеріал
  На Україну насуваються хуртовини та сніги
  Теги:
  Loading...