Сьогодні ООН оприлюднить доповідь про хімічну зброю в Сирії

  Доповідь інспекторів ООН про застосування хімзброї у Сирії - вже сьогодні представить Радбезу генеральний секретар Організації об'єднаних націй, Пан Гі Мун. Він вже отримав усі необхідні документи від експертів.

  Перед цим документ з'явиться на офіційному сайті ООН. Між тим, Дамаск вважає перемогою домовленості, досягнуті під час перемов у Женеві. Після триденних дебатів держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров презентували план, згідно з яким сирійський режим вивезе з країни і знищить весь хімічний арсенал до середини наступного року. Барак Обама цю ідею привітав, втім, попередив: якщо дипломатичні зусилля не призведуть до бажаного результату, США готові до військового удару. Зі схожою заявою виступив і французький президент.

  Франсуа Олланд, президент Франції: «У жодному разі не слід припиняти тиск міжнародної спільноти на сирійський режим. Саме США та Франція спонукали Росію взяти ініціативу у свої руки і висунути план про хімічне роззброєння Дамаска. Режим Асада мусить усвідомити: якщо дипломатичні заходи не подіють, Захід все ще може повернутися до плану військового втручання. Зараз багато залежить від того, які дані оприлюднять інспектори ООН».

   

  Попередній матеріал
  На АЕС «Фукусіма» насувається новий тайфун
  Наступний матеріал
  Президент Венесуели у прямому ефірі впав з велосипеда [відео]
  Теги: