Сьогодні до Мадриду прибуде Папа Римський

  До приїзду Папи Римського готується Іспанія. Понтифік прибуде до Мадрида сьогодні вдень. Візит Бенедикта XVI приурочений до Дня молоді і триватиме чотири дні.

  Для вірян приїзд Папи - справжнє свято. Вони готуються до меси, яку понтифік проведе у неділю.  Багато хто прагне перед цим очиститися від гріхів. Для цього вздовж доріжок столичного парку Ретіро встановили сотні пересувних палаток-сповідалень. Загалом, у Мадриді на честь приїзду Бенедикта XVI заплановано понад три сотні святкових заходів. До іспанської столиці вже прибули близько 1,5 мільйони прочан з усього світу.

  Джулі Сміт, прочанка зі США: "Для справжніх вірян побачити Папу - дуже важливо. Йдеться про наші душі, про те, щоби потрапити до раю після смерті. Ось чому ми тут. Думаю, багато хто цього не розуміє, тому люди і протестують, переважно з економічних причин".

  Візиту понтифіка радіють не усі. Тисячі людей вийшли на акції протесту напередодні його прибуття. Вони обурені: у  час, коли Іспанія намагається економити держвитрати, на візит Папи влада витрачає чималі кошти. Йдеться про суму у понад 70 мільйонів доларів.

  Демонстранти несли гасла на кшталт "Тільки не на мої податки!". Вони зібралися на площі Пуерта дель Соль, де раніше неодноразово проходили демонстрації проти зростання цін та зубожіння. Поліція розігнала протестувальників. У сутичках поранень зазнали двоє правоохоронців. Щонайменше шістьох найзапекліших активістів - заарештували.

  Протестувальниця: "Ми протестуємо, у першу чергу, щоби сказати "ні" фінансуванню візиту Папи Римського. А по-друге - вимагаємо відмежувати церковні справи від державних. Ми не проти свободи віросповідання, просто просимо відділити релігію від держави".

  Поки частина іспанців радіє приїзду Папи, а інша - протестує, комерсанти шукають нових способів заробити. До прибуття понтифіка місцеві кондитери випустили спеціальні бісквіти з зображенням Бенедикта XVI. Кажуть, серед прочан та туристів нові ласощі користуються неабиякою популярністю.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мельниченко вимагає порушення кримінальної справи проти Кучми та Ющенка
  Наступний матеріал
  Французький бізнесмен сплачує штрафи за мусульманок, що носять паранджу
  Теги: