Сьогодні - день святого Валентина

  День Валентина віздначають сьогодні у світі. За легендою, у третьому столітті нашої ери священник Валентин таємно вінчав закоханих за християнським обрядом, і робив це попри заборону імператора. За це його стратили, а пізніше - канонізували. Нині день Валентина одне з популярніших міжнародних свят. Цього дня коханим дарують квіти, шоколад, символічні подарунки та листівки-валентинки.

  У закоханих свято, а у квіткарів шалені прибутки. На день святого Валентина їхні квіти прямо-таки розмітають із прилавків. У Голандії - найбільшого постачальника квітів до усієї Європи - замовлень побільшало більш, ніж удвічі. Особливо популярні - троянди, на другому місці - тюльпани.

  Лекс Ван Хорссен, речник компанії "Флора Холланд": "Найпопулярніші квіти зараз - червоні троянди, квіти любові. За минулий тиждень ми продали понад сто мільйонів. Приблизно стількі ж і тюльпанів".

  Освідчитися у день Святого Валентина люди намагаються якнайоригінальніше - щоби запам`ятати цей момент назавжди. Як це зробити - залежить лише від фантазії та гаманця. У Австралії, наприклад, закоханий ще за півтора роки зафрахтував круїзний лайнер - щоби у нинішній день Валентина на кораблі  вивісили велетенський плакат з пропозицією руки та серця. А у Індонезії чоловік замість лімузина винайняв для коханої... слона.

  Доктор Ефрансян, співробітник світового фонду дикої  природи: "Я радий, що ця пара знайшла одне одного. Вони познайомилися, коли працювали із слонами, тож дуже символічно, що і до вінця їх повезе вухатий гігант".

  У Латинській Америці закохані вірять: весілля у переддень святого Валентина - запорука того, що шлюб буде тривалим і щасливим. Тож охочих обмінятися обручками саме перед святом - чимало. У Перу одночасно побралися майже шість сотень пар.

  Нальді Сотомсайєр, організаторка події: "У день кохання - тут одночасно одружилися п`ятсот шістдесят чотири пари. Були серед них і зовсім юні, і зрілі та досвідчені люди. Наймолодшій учасниці церемонії - сімнадцять. Найстаршому - вісімдесят". 

  У Ірані день Валентина офіційно не визнають. Влада називає це свято запозиченням з західної культури, даниною моді і комерційним проектом. Втім, чимало власників крамниць у Тегерані вже за кілька днів до свята перетворили свої вітрини на справжні виставки сувенірних сердець, валентинок та інших романтичних дарунків. Продавці кажуть: охочих придбати такий товар у день закоханих не бракує.

  "Я прийшов, щоби купити подарунок на день святого Валентина. У цей день дуже багато людей у нашій країні дарують коханим квіти, шоколад та іграшки".

  Окрім традиційних листівок-валентинок, квітів та цукерок, чимало країн мають власні традиції до дня святого Валентина. Французи підносять коханим коштовні прикраси. У Данії - обмінюються засушеними білими квітами, що символізують чистоту почуттів. А у Японії у цей день подарунки отримують лише чоловіки: жінки купують презенти не лише коханим, а й усім начальникам сильної статі. Чоловіки, своєю чергою, вручають дамам подарунки через місяць, 14 березня, у так званий Білий день.

  Оленка Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В чилійській пустелі тривають потужні дощі
  Наступний матеріал
  Еквадор потерпає від масштабних повеней
  Теги: