Снігопади паралізували Європу

  Снігопади паралізували Європу. Вони вже порушили роботу значної частини аеропортів і рух на автошляхах у Великій Британії, Франції, Швейцарії та Німеччині. Через негоду скасували рейси половини потягів Євростар з Лондона до Парижа та Брюсселя.

  Сніг і мороз підкорюють усе нові європейські території. Приміром, у Польщі температура знизилася до -20 градусів. А на сході країни - аж 26 градусів морозу. Є людські жертви - за даними поліції, замерзли восьмеро людей. Найбільше потерпають від снігопадів мешканців великих міст. У Варшаві комунальні служби прибирають вулиці кожні 15 хвилин. Але і цього - недостатньо. Тож громадський транспорт у місті їздить вкрай нерегулярно.

  Анна, місцева мешканка: "Надворі дуже зимно, я намагаюся одягатися якнайтепліше. До роботи треба добиратися через усе місто, а автобуси ходять дуже рідко. я просто не знаю, скільки ще мені доведеться стояти на зупинці і чекати на автобус".

  Вкриті снігом Париж, Амстердам та Брюссель. А у  Німеччині у деяких містах висота снігового покриву сягає 60 сантиметрів. Аеропорти у Женеві та Ліоні - закрилися. На них просто не встигають розчищати сніг на злетних смугах. Схожа ситуація - і у Великій Британії. Там ожеледиця і снігопади спричинили велику кількість аварій на автошляхах. Через негоду закрили кілька десятків шкіл. А місцеві аеропорти - або не працюють зовсім, або затримують рейси.

  Дитина британська: "Ми вже 4 дні не ходимо в школу. Здорово! І завтра знову не підемо!"

  Турист британський: "Ми розраховували полетіти на відпочинок на Барбадос. Схоже, нічого в нас не вийде. А шкода - там, принаймні немає снігу".

  Фахівці відзначають: нинішній початок зими у Європі став найхолоднішим за останні кілька десятків років. Морози протримаються принаймні до кінця цього тижня. Втім - є і винятки з картини глобального похолоднішання. У Греції, приміром, за даними Національного Метеорологічного бюро, середня денна температура у Афінах склала напередодні  17-18 градусів вище нуля. Причиною цього є маси теплого повітря з Середземного моря, пояснюють синоптики.  

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новорічна пісня "Щедрик" стала мультиком
  Наступний матеріал
  Схід США потерпає від негоди
  Теги: