sledcom.ru

Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти Гелетея і Муженка

  Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу щодо міністра оборони України Валерія Гелетея, начальника Генштабу збройних сил України Віктора Муженка, командира 25-ї бригади Збройних Сил України Олега Микаса, а також інших осіб з числа командирів 93-ої бригади ЗСУ та ряду вищих посадових осіб з числа військового керівництва України.


  Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету РФ.

  "За даними слідства, в діях всіх названих осіб вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 3 ст. 33, пп. "а", "б", "е", "ж", "л" ч. 2 ст. 105, ч. 3 ст. 33 ч.1 ст. 356, ч. 3 ст. 33 ст. 357 КК РФ, тобто організація вбивств, застосування заборонених засобів і методів ведення війни і геноциду", - сказано в повідомленні.

  У СК РФ вважають, що Гелетей, Муженко, Мікас і командири 93-ої бригади (ВСУ) "віддавали накази з метою повного знищення національної групи російськомовних осіб, що проживають на території самопроголошених "Луганської" та "Донецької народних республік"".

  "На виконання цих наказів при обстрілі Донецька, Луганська, Слов'янська, Краматорська та інших населених пунктів самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", підлеглими військовослужбовцями застосовувалися системи залпового вогню "Град" і "Ураган", авіаційні некеровані ракети, що мають касетну головну частину, тактичні ракети "точка-У", інші види важкого наступального озброєння невибіркової дії", - заявляють у Слідчому комітеті.

  "В результаті було вбито більше 3 тис. цивільних осіб. Крім цього заподіяно шкоду здоров'ю різного ступеня тяжкості понад 5 тис. мирних громадян, повністю або частково зруйновано і спалено понад 500 житлових будинків, об'єктів комунального господарства та життєзабезпечення, лікарень, дитячих та загальноосвітніх установ, в результаті чого понад 300 тис. жителів названих республік, побоюючись за своє життя і здоров'я, вимушено покинули місця свого постійного проживання, прибувши на територію Російської Федерації", - наголосили в повідомленні.

  Як зазначається, в рамках розслідування, слідством планується винесення постанов про притягнення вказаних осіб як обвинувачених і подальше оголошення їх в міжнародний розшук.
  Попередній матеріал
  Інтерпол відмовився допомагати Росії затримувати Коломойського
  Наступний матеріал
  Британці погодилися віддати своїх первістків за безкоштовний Wi-Fi
  Теги:
  Loading...