Скоп`є за останні декілька років перетворилося на місто сорока гігантських скульптур [відео]

  Кітч, як спосіб планування міста. Македонська столиця Скоп`є за останні декілька років перетворилася на місто сорока гігантських скульптур. Світова арт-громада оговтується від культурного шоку, а у владі Македонії пишаються перетворенням обличчя міста. Там кажуть: врешті після руйнівного землетрусу 1963 року у Скоп`є з`явилися цікавинки.

  Столицю Македонії захопили велетні. За останні 5 років у Скоп`є виросли 40 гігантських скульптур. Тепер з даху будівлі міністерства закордонних справ на мешканців півмільйонного Скоп`є дивиться величезний Вінстон Черчілль. Міст Мистецтв прикрашений статуями видатних митців. З-за кожного рогу визирають монументи то Кирила й Мефодія, то царя Філіппа Другого. Усі вони виконані в єдиному стилі - великі, бронзові, подекуди прикрашені золотом. На думку місцевої влади, скам`янілі історичні герої розбудять у македонцях гордість за власну країну. Нехай і не одразу.

  Люпчо Лічовський, мешканець Скоп`є: "Це не кітч. Це відображує македонську історію. Всі ці монументи - дуже важливі. Але будівництво пам`ятників було зашвидким. Люди трохи здивовані, їм потрібен час, щоби звикнути".

  Головну площу міста прикрашає - 28-метрова статуя Олександра Македонського на коні. Офіційна назва монументу - Вершник. Це для уникнення загострення дипломатичної суперечки із Грецією навколо назви Республіки Македонії. Греки наполягають, щоби офіційний Скоп`є змінив назву держави, адже Македонією називається північний регіон Греції. Утім македонці прагнуть визнання Олександра Македонського, який народився на півночі сучасної Греції, національним героєм як Афін, так і Скоп`є. Тож те, що риси вершника дуже подібні до видатного царя, нікого в македонській столиці не дивує. За офіційними даними, спорудження статуй, а також 15 держустанов коштувало бюджету країни із 2-мільйонним населенням 80 мільйонів євро. Утім за неофіційними даними, гігантоманія зменшила скарбницю на півмільярда євро. Проте місцевих мешканців це не лякає. Вони - прагнуть гідно увійти в ЄС, кандидатами на членство в який країна стала у 2005 році.

  Дімітріє Маркозанський, мешканець Скоп`є: "Вони не мали зводити стільки монументів за такий короткий термін. Це треба було робити поступово. Тим не менше, я радий, що їх будують. За фахом, я - художник, і нам це подобається, хоча і виглядає трохи скупченим. Але ж не можна приєднуватися до ЄС з ментальністю малого села, це місто має стати метрополісом".

  У метрополісі країни з 2-мільйонним населенням Олександра Македонського охороняють фонтани з левами, з яких під музику ллється вода.  А ввечері мешканців Скоп`є тішить світломузика. Усіма барвами веселки переливається і недобудовані споруди  МЗС, Археологічний музей і опера. У мерії кажуть, мають завершити будівництво до 2014 року.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Фінансовий скандал у Японії
  Наступний матеріал
  ГАРЯЧІ ТОЧКИ УКРАЇНИ НА ВИБОРАХ-2012 - НАЖИВО В YOUTUBE
  Теги: