Схід Лівії святкує перемогу над режимом Каддафі [репортаж, відео]

  Ісламський емірат оголосив Аль-Каїда в лівійському міст Дерн. В інших двох - Бенгазі та Тобруку святкують перемогу над редимом Муаммара Каддафі. Влада втратила контроль над значною частиною сходу країни.

  Схід Лівії - святкує перемогу над режимом Каддафі. Опозиціонери заявили, що повністю контролюють цей регіон. Тут, зокрема у місті Бенґазі, протести спалахнули найперше, адже на сході - найменше прихильників лівійського лідера. Люди руйнують пам`ятники Каддафі, замість зелених прапорів на будівлі піднімають давні прапори лівійської монархії, червоно-зелено-чорні. Уперше з`явилися кадри із міста Тобрук, де на бік народу перейшла армія. До такого кроку, кажуть військові, їх спонукали нелюдські накази влади - стріляти в людей. Чимало армійців уникають цього будь-якою ціною. Так, двоє льотчиків ВПС, що мали обстріляти Бенґазі - катапультувалися із літака, лайнер - розбився об землю.

  Тобрук - портове місто на березі Середземного моря. Його мешканці переконують - гуманітарна ситуація тут непогана, принаймні, працюють продуктові магазини та аптеки. Утім, цього не можуть сказати мешканці інших міст Лівії, зокрема - столиці Триполі. У нечисленних магазинах, які іще працюють - довжелезні черги за хлібом, на заправках - за бензином. Із аеропорту Триполі триває масова евакуація людей, які чекають на літаки з Батьківщини. Євросоюз збирається вивезти 10 тисяч своїх громадян, Туреччина - 25 тисяч, це наймасовіша евакуація за всю історію держави.

  Насильство над цивільними громадянами у Лівії - розцінюють як геноцид більшість міжнародних організацій. Країни ЄС погодилися запровадити пакет санкцій проти Лівії, зараз фахівці готують необхідні документи. Наймовірніше - це буде заборона на в`їзд у ЄС провладним силам, заморожені банківські рахунки та ембарго на постачання зброї. Щоб санкції набули чинності, їх мають ухвалити уряди усіх 27-ми країн-членів. 

  Лівійський лідер Муаммар Каддафі спростовує інформацію про обстріли мирних громадян. Напередодні він виступив перед народом із прямим телезверненням, на якому заявив, що від влади не усунеться, а заколотників - жорстоко покарає.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Літак з евакуйованими громадянами України має вилітати з Тріполі
  Наступний матеріал
  Експерт: Рейтинг ПР падатиме й надалі, якщо не зміниться економічна політика
  Теги: