5.ua

Скандальний "гуманітарний конвой" Путіна наближається до кордонів України

  "Гуманітарний вантаж" з Росії: у Червоному хресті кажуть, що досі не поінформовані про його вміст. Українська ж влада запевняє: російські вантажівки, нехай навіть з гуманітарною місією, кордон не перетнуть. Вантаж – якщо це справді те, про що говорить Москва: іжа, ліки, предмети першої потреби – країна готова прийняти. Але на кордоні він буде перевантажений з російських на машин до транспорту Червоного хреста.


  На світанку майже три сотні вантажівок рушили у напрямку України з підмосковного Алабіно. Як пише у Twitterлідер російської опозиції Олексій Навальний – саме у цьому районі Московської області дислокується Таманська мотострілецька дивізія збройних сил Росії. Однак журналіст провладної "Комсомольської правди" Олександр Бойко, який супроводжує конвой, стверджує – усі машини опломбовані та везуть виключно товари першої потреби для цивільного населення. Така офіційна версія Кремля.

  Майже доба минула від заяви російського МЗС, але у Міжнародному комітеті Червоного хреста про "гуманітарний конвой" Росії деталей не дізналися. Вимагають роз'яснень – що і скільки везе Росія до України.

  "Для проведення такої операції у зоні конфлікту, ми маємо отримати гарантії безпеки та прямий контакт з усіма сторонами. Цього досі не досягнуто. Ми маємо точно знати, що саме везе конвой, його розмір та вантаж, який мають намір передати", – запевнив голова Міжнародного товариства Червоного хреста у Європі та Центральній Азії Лоран Корбаз.

  У товаристві Червоного хреста України також не отримували жодних звернень із Кремля.

  За повідомленнями російської преси, ешелон із Підмосков'я ночуватиме у Воронежі. Водночас, як заявив Леонід Кучма, вантаж має перетнути кордон у Харківській області. Про це, за його словами, напередодні домовилася контактна група. В адміністрації Президента кажуть – російська військова техніка легально кордон не перетне. Вантаж із Росії має пройти розмитнення, та бути перевантаженим на транспорт Червоного хреста.

  Заступник голови адміністрації Президента України Валерій Чалий запевнив: "Ми зараз не розглядаємо будь-якого руху російських колон по українській території. Ця доставка має пройти за звичайними процедурами – доставка на кордон, в транзитній зоні оформлення митне. Саме Червоний хрест повністю і координує і доставляє цю гуманітарну допомогу. Як я знаю, на сьогодні їх позиція наступна: ці вантажі будуть перевантажені на ті транспортні засоби, які Червоний хрест або орендує, буде залучати тут. І таким чином, ми не допустиме будь-якого супроводження чи МНС Росії, чи військового супроводження – це однозначно".

  Звістка про російський "гуманітарний конвой" занепокоїла західних політиків. Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб'юс заявив: під виглядом гуманітарної місії Росія може спробувати закріпитися на Сході України. Брюссель заявив: переслідування політичних цілей у наданні гуманітарної допомоги – неприпустиме.

  Єврокомісар Кристаліна Георгієва зазначила: "Дуже важливо, щоб надання гуманітарної допомоги будь-кому будь-ким відповідало принципам нейтральності, неупередженості та незалежності. Це питання ми ретельно обговорювали впродовж останніх кількох днів. І важливо, щоб не порушувалася суверенність України, а принципи надання гуманітарної допомоги – виконувалися".

  Державний секретар США Джон Керрі висловив сподівання, що Київ та Москва все ж зможуть домовитися, і до України таки потрапить російська гуманітарна допомога – без військового супроводу і не маскуючи собою вторгнення.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Бойовики в Донецьку захопили офіс компанії Ахметова
  Наступний матеріал
  Депутати розглянуть люстрацію у четвер - знову у супроводі мітингу