Скандал у США: Чейні приховував від Конгресу плани ЦРУ

  Скандал у Сполучених Шаттах. Колишній віце-президент Дік Чейні приховував від Конгресу плани ЦРУ. Йдеться про таємну розвідувальну програму, що проіснувала 8 років. За цей час жодний із законодаців навіть не підозрював про неї.

  Навіть новий голова ЦРУ, який обійняв посаду ще взимку, вперше довідався про існування програми наприкінці ЧЕРВНЯ. Наступного дня він одразу ж зібрав екстренну нараду з комітетами Конгресу. Представники Демократичної партії кажуть - якщо буде доведено, що Чейні справді заборонив повідомляти Конгресу про існування цієї програми - то йтиметься не тільки про непрофесіоналізм, а й про порушення закону.

  Даян Фейнстейн, голова комітету Сенату з розвідки: "Директор Панетта проінформував нас 2 тижні тому. Він сказав, що лише недавно дізнався про цю програму. Так виглядає, що директор ЦРУ скасував цей проект. Панетта визнав - йому повідомили, що віце-президент наказав не повідомляти Конгресу про цю програму".

  Дік Дурбін, сенатор США від демократичної партії: "Виконавча влада не може запроваджувати такі програми, при цьому не повідомляючи законодавців. Я вважаю, що ми можемо говорити про порушення закону".

  Попередній матеріал
  Українські вечорниці в італійському Неаполі (репортаж)
  Наступний матеріал
  Японський прем`єр розпускає парламент
  Теги:
  Loading...