Скандал довкола всиновлення дітей жертв репресій в Аргентині

  У злочинах проти людства підозрюють одну із найбагатших жінок Аргентини. Правозахисники стверджують: Ернестіна де Нобле незаконно всиновила двох дітей. Нібито, справжніх батьків - вбили у період військової диктатури.

  Історія довкола спадкоємців однієї з найбагатших жінок Аргентини нагадує заплутаний детектив - з політикою, грішми та убивствами. Сеньйора Ернестіна Еррера де Нобле - вдова медіа-магната - усиновила двох дітей 1976-го року, у розпал військової диктатури. Тоді аргентинська хунта масово знищувала своїх противників, а їхніх нащадків - віддавала генералам чи лояльним бізнесменам. Десятиріччями усиновлені діти жили поруч із убивцями своїх батьків. Така ж доля могла спіткати і Марселу та Феліпе де Нобле, вважають правозахисники.

  Організація "Бабусі Травневої площі" уже понад 30 років розшукує викрадених дітей. Із п`яти сотень вдалося встановити долю 56-ти. Більшість дітей, дізнавшися правду, повернулися до кровних родичів. Але Марсела та Феліпе де Нобле до останнього навіть відмовлялися пройти перевірку. Минулого місяця - дали згоду. Кажуть - втомилися від переслідувань.

  Пабло Йонто, адвокат "Бабусь Травневої площі": "Ми добивалися цього рішення упродовж 10-ти років. Для нас це історичний день... Ми візьмемо у Марсели та Феліпе зразки крові та слини, а потім порівняємо їхні ДНК із ДНК жертв диктатури, що зберігаються в банку".

  Протягом минулого тижня ДНК спадкоємців порівняли з даними усіх родин, які втратили дітей протягом 1976-го року. Жодних збігів не виявили.

  Хорхе Анзоррегуй, адвокат дітей: "Марсела та Феліпе народилися у 1976-му році, про що свідчать їхні документи. Наразі, жодна з проведених перевірок не довела їхнього зв`язку із родинами, які того року втратили дітей".

  Адвокати родини де Нобле ввжають справу закритою. Але "Бабусі Травненової площі" вимагають подальших аналізів - раптом документи дітей підроблені і вони народилися пізніше? Велику надію правозахисниці покладають на президента Аргентини - Кристина Фернандес має давній зуб на володарку медіа-імперії.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Відбувся 15-й етап велоперегонів "Тур де Франс"
  Наступний матеріал
  Масштабний страйк таксистів стартував у Греції
  Теги: