Скандал через секретні в`язниці ЦРУ - тепер у Литві

  На території Литви існували дві секретні в`язниці ЦРУ - американської розвідки. Там могли утримувати підозрюваних у тероризмі. Такі дані розслідування спеціальної парламентської комісії. Його провели за наказом президента Далі Ґрібаускайте.
  Про існування секретних об`єктів знало лише обмежене коло осіб, серед них - глава литовської розвідки. Він уже подав у відставку.

  В`язниці створювали в обхід уряду та президента. Літаки ЦРУ приземлялися на території Литви без жодної перевірки чи митного контролю. Імовірніше, у них перевозили в`язнів,- заявив глава парламентської комісії.

  Литовський прем`єр розцінив цю інформацію як удар по міжнародній репутації Литви.

  Арвідас Анушкаускас, глава парламентського комітету з безпеки Литви: "Головне питання було – чи існували на території Литви секретні в’язниці? Для цього були всі передумови, були можливості перетинати кордон, його перетинали літаки ЦРУ. Наступний важливий висновок – влада країни не була про це поінформована".

  Лінс Балсис, речник литовського президента: "Пані президент переконана, що ми повинні прояснити цю історію. Треба забезпечити демократичний контроль секретних служб. І всі ми маємо зробити політичний висновок із цієї ситуації. Пані президент переконана - це розслідування не затьмарить відносин між США та Литвою. І навіть навпаки – допоможе встановити більш конструктивну, більш прозору і демократичну співпрацю між двома країнами".

  Попередній матеріал
  Сербія подала заявку на вступ до ЄС
  Наступний матеріал
  Суд відхилив скарги у справі Файнгольда
  Теги: