Сікорський дуже непереконливо спростовує свою сенсаційну заяву про агресивні плани Путіна

  Ситуація із скандальною заявою Радослава Сікорського продовжує розвиватись. Напередодні він заявив, що Путін пропонував Туску ввести війська в Західну Україну. Що відбулося далі – невідомо, але сьогодні Сікорський каже, що його неправильно зрозуміли.


  Сенсаційне інтерв'ю Радослава Сікорського з'явилося на початку тижня на сторінках американського видання Politico. Знаючи антиросійські настрої колишнього голови МЗС Польщі, ніхто не здивувався його закидам – буцімто Володимир Путін 2008-го, напередодні вторгнення до Грузії, пропонував полякам розділити Україну.

  Дослівно йшлося про таке: "Він хотів, щоб ми стали учасниками розділення України…, щоб Польща ввела війська... Це було найпершим, що Путін заявив моєму прем'єрові Дональду Туску, коли той відвідував Москву. Він стверджував, що Україна – штучна держава, а Львів – польське місто, тож чому б їм це не владнати? На щастя, Туск не відповів. Він розумів, що все записується".

  Заява наробила галасу в Україні та Польщі: "Як могли Сікорський з Туском 6 років мовчати про плани Путіна?" Натомість – ніяк не відреагувала на публікацію Москва. Навіть прес-служба МЗС Росії, яка коментує все, що тільки можливо, змовчала. А наступного дня сам Сікорський заявив, що його не так витлумачили. Мовляв, репортер помилився і не узгодив текст інтерв'ю (зауваження – нечуване для західної преси, про що і сам Сікорський – колишній журналіст – добре знає). Частину "провини" політик узяв і на себе. Каже – наплутав, і взагалі Туск 2008-го особисто з Путіним не зустрічався: "Мене зрадила пам’ять. Як виявилося, у Москві не було двосторонньої зустрічі".

  Проте, може і не особиста, але зустріч була. Про це однозначно свідчить і повідомлення на сайті Кремля, і архівні випуски новин.

  На більшості кадрів поруч із Дональдом Туском – Радослав Сікорський. Що ж змусило його "забути" про візит, коштом репутації рішучого борця із Кремлем? Поки що – невідомо.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Росія заблокувала рішення ОБСЄ про контроль за її кордоном з Україною
  Наступний матеріал
  У Києві СБУ затримала працівника вищої судової установи