Швеція знайшла спосіб утилізувати сміття [відео]

  Швеція знайшла спосіб утилізувати сміття. І не просто знайшла - натепер країна є найбільшим у світі імпортером чужого непотребу.

  Німці - сортують і переробляють папір, скло та метали. Італійці - взагалі заборонили супермаркетам використовувати пластикові пакетики, щоби хоч так не засмічувати природу. Але найменше шкодять довкіллю - шведи. Вони створили величезні сміттєспалювальні заводи, на яких мотлох - перетворюють на чисту енергію.

  Катаріна Остлунд, радник агенції "Захист довкілля Швеції": "У багатьох країнах немає таких сміттєспалювальних заводів, як у нас, тож вони викидають мотлох на звалища. У Європі таким чином позбуваються 140-ка мільйонів тонн непотребу на рік. Цією кількістю сміття можна вкрити усю Швейцарію шаром у 10 сантиметрів. Набагато краще утилізувати його, як у нас".

  Кожен п`ятий будинок у Швеції - опалюється та освітлюється завдяки імпортованому непотребу. Щороку на це йде 5 мільйонів тонн сміття. Активна пропаганда за збереження довкілля та програми утилізації  - роблять свою справу. Усього за два роки кількість непотребу, що переробляється, виросла у 150 разів! Зараз у країні переробляють третину побутового мотлоху. А половина відходів з кухні - відправляється на виробництво компосту або біогазу.  Для порівняння - ще два роки тому переробляли тільки 2-і десятих відсотка того, що викидається.

  Девід Нільсон, мешканець Стокгольма: "Газети, картон, пластик, метал, скло. Отут я це все складаю, а вже потім ще раз сортую на станції переробки сміття".

  Для енергетичних компаній переробка сміття - надзвичайно вигідна. Адже вони спочатку отримують гроші від уряду за те, що піклуються про довкілля. А потім - продають електроенергію. Однак саме тут - енергетика потрапляє в пастку. Шведського сміття - вже не вистачає на всі переробні заводи. Тож і доводиться - імпортувати.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Холоди повертаються в Україну
  Наступний матеріал
  Попов звільнив трьох голів київських РДА
  Теги:
  Loading...