Шведська прокуратура: обвинувачення проти Ассанжа не пов`язані з "Wikileaks"

  Висунуті проти Джуліана Ассанжа обвинувачення жодним чином не пов`язані зі скандальними секретами, оприлюдненими на сайті "Wikileaks". Про це заявили у шведській прокуратурі. Утім, захист стверджує, що справа має політичне забарвлення и вимагає відпустити засновника "Wikileaks" під заставу.

  Британський суд залишив Ассанжа під вартою щонайменше на тиждень. Наступне засідання - призначене на 14-те грудня.

  Судовий процес над Джуліаном Ассанжем може перетворитися на справжнє шоу. Вже зараз увага світової спільноти прикута до подій, які розгортаються навколо власника скандально відомого інтернет-порталу "Wikileaks". Наразі Ассандж - за гратами у Великій Британії. Там і пробуде щонайменше тиждень. До поліцейської дільниці Ассанж прийшов сам. А ордер на його арешт - видала прокуратура Швеції. Шведські правоохоронці  звинувачують його у згвалтуванні. Справу закрили, але за кілька тижнів - поновили. Тепер Швеція вимагає екстрадиції Ассанжа. І підкреслює: обвинувачення не має нічого спільного з діяльністю Вікілікс. Сам власник "Wikileaks" і його адвокати - впевнені: переслідування має політичні мотиви.

  Клаес Боргстром, адвокат потерпілих: "Арешт Ассанжа - крок уперед до розв`язання непростої ситуації, у якій опинилися мої підзахисні. Я сподіваюся, що його якнайшвидше екстрадують до Швеції, щоб правоохоронці мали змогу його допитати. Щодо чуток про те, що Ассанжа переслідують через сайт "Wikileaks" - це порожні заяви. Ассанж прекрасно знає, що те, у чому його звинувачують, ніяк не пов"язано з роботою цього порталу".

  Розслідування поновили після того, як на сайті "Wikileaks" з`явилося так зване "афганське досьє Пентагона". А у міжнародний розшук австралійця оголосили після нових скандальних публікацій на інтернет-порталі. Біля тижня тому на сайті почали з`являтися конфіденційні листи американських дипломатів. "Wikileaks" стверджує подібних документів має понад чверть мільйона. Розголошення таємної інформації викликало різку критику урядовців багатьох держав світу, насамперед - США.

  Пі Джей Кроулі, речник держдепартаменту США: "Те, що Ассанжа заарештували у Британії і вимагають його екстрадикції до Швеції - це справа винятково цих двої країн. Заслуги Сполучених Штатів чи Інтерполу у цьому немає. Втім, ми засуджуємо те, що робить інтернет-портал "Wikileaks". На наш погляд - він завдав значних збитків інтересам Сполучених Штатів та інших країн світу".

  Наразі адвокати Ассанджа планують нове клопотання про звільнення свого підзахисного під заставу. Представники порталу "Wikileaks" - називають арешт Ассанжа атакою на свободу слова. Вони заявили, що попри проблеми власника сайту, на Вікілікс і надалі з`являтимуться конфіденційні матеріали. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Перший тур президентських виборів на Гаїті не визначив переможця
  Наступний матеріал
  В Японії відкрився німецький різдвяний ярмарок
  Теги: