Шторм "Ганна" забрав життя п`ятисот людей

  Півтисячі тіл залишила після себе висока вода на півночі Гаїті - там щойно вгамувався тропічний шторм "Ганна". Вода почала спадати, і на руїнах містечка Гонаїв рятувальники знайшли п`ять сотень загиблих. Ще півтора десятка людей вважають зниклими безвісти. На цьому Ганна не зупинилася - у ці хвилини вона стрімко наближається до узбережжя Сполучених Штатів.
  З відходом стихії, на Гаїті звільнилися дороги. Тож тисячі біженців нарешті одержать гуманітарну допомогу. До таборів везуть не лише харчі та воду, але й теплий одяг і ковдри. Адже, вода підступила раптово, і люди не встигли прихопити з собою навіть найнеобхідніше. Червоний Хрест допомагатиме гаїтянцям упродовж півроку - стихія знищила посіви, і країні загрожує голод. Гаїті - найбідніша країна у регіоні, тутешні мешканці живуть менш ніж на два долари у день.

  Едвін Зенні, місцевий посадовець: "Майже чотири тисячі сімей залишилися без даху над головою. Багато будинків зруйновані і місцеві мешканці потребують негайної допомоги. Їм бракує найнеобхіднішого".

  Джанет Сандерсон, посол США у Гаїті: "Очевидно, що ця бідна країна дуже постраждала від негоди. Від імені усієї мериканської нації я хочу сказати, що ми поділяємо ваш біль. Сподіваємося, що зможемо хоч трохи допомогти мешканцям цієї країни. Перші вертольоти з харчами та медикаментами вже прямують до Гаїті".

  Тим часом руйнівна Ганна набирає силу і рухається до узбережжя США. Щогодини долає по 30 кілометрів. Штати Південна й Північна Кароліна - у стані підвищеної готовності. Рятувальники вже підготували шляхи для масової евакуації. Поки що американцям пропонують виїхати добровільно. Штормове попередження оголосили навіть у столиці - хоча вона й далеко від південних берегів. За кілька днів після приходу Ганни, американці очікують на її побратима - Айка. Нині цей шторм вирує у Карибському басейні, і точний напрямок його руху визначити не вдається.
  Попередній матеріал
  Янукович спростував інформацію про домовленості між БЮТ й ПР
  Наступний матеріал
  Велика Британія потерпає від негоди
  Теги:
  Loading...