Штат Луїзіана затопили, щоби врятувати Новий Орлеан

  Штат Луїзіана - затопили, щоби врятувати Новий Орлеан та Батон-Руж. Таким чином - фахівці намагаються стримати повінь на річці Міссісіпі. Через танення снігів і тривалі зливи - вона вийшла з берегів. У деяких затоплених місцях - рівень води сягає 6-7 метрів.

  Південь Луїзіани - у воді. Залило не лише поля і села, а й кілька великих міст. У суботу інженери відкрили найбільшу на річці - дамбу Морганза, щоби зменшити тиск води. Таким чином - намагаються врятувати від стихії Новий Орлеан. Як наслідок - вода залила понад мільйон гектарів землі. Дедалі більше регіонів - оголошують примусову евакуацію. За деякими оцінками, виїхати змушені будуть від 25 до 60 тисяч людей.

  Постраждалий від повені: "Влада каже, що кілька десятків тисяч людей постраждають від повені. Але альтернатива - втратити Батон-Руж та Новий Орлеан, а це понад мільйон людей та промисловість, що коштує мільярди доларів. Шкода врожай, багато людей тут лишилися без роботи, але треба дивитися на загальну картину".

  Есперти запевняють - хоча сільськогосподарські угіддя - знищені, вдалося врятувати нафтопереробні та хімічні заводи нижче за течією. Їхнє руйнування - могло призвести до катастрофічних наслідків. Фахівці мають приблизну схему - які райони можуть постраждати наступними. Основна маса води - рухається до басейну річки Атчафалайя у південній Луїзіані. Це малозаселений регіон, тож влада сподівається, що всі встигнуть виїхати.

  Перший американець: "Нам наказали евакуюватись. Можливо, ми  ніколи не повернемось. Мені здається, рівень води буди значно вище, ніж передбачалося".

  Другий американець: "Торік вода не піднімалася. Ми сподівалися на краще і вирішили зекономити, тож не придбали страховку від повені. Тепер доведеться за це розплачуватися".

  Зараз інженери відкрили на Морганзі тільки 4 загати зі 125, тому вода прибуває порівняно повільно. Таким чином, врятуватися встигнуть не лише люди, а й звірі, що мешкають поблизу ріки. Фахівці сподіваються, що завдяки регулюванню потоку води на дамбах - зможуть взяти стихію під контроль. Цьогорічну повінь - експерти називають наймасштабнішою за всю історію країни.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Центр Лондона перекрили через ймовірність замінування
  Наступний матеріал
  Спроби охолодити перший реактор аварійної "Фукусіми-1" провалилися
  Теги: