Штам кишкової палички, що вразила Європу, досі був невідомим науці

  Визначено штам кишкової палички, що спричинила спалах захворювань у Європі. Це неідомий раніше і надзвичайно токсичний різновид бактерії, стійкий до кількох видів антибіотиків і дуже заразний. Дослідження проводять кілька лабораторій на замовлення ВООЗ та Європейського союзу. Аналізи не припиняють. Головне завдання вчених - визначити джерело інфекції, яка забрала життя уже сімнадцяти осіб.

  Новий штам бактерії кишкової палички досліджують одразу в кількох лабораторіях. На замовлення ВООЗ дослідження проводять китайські вчені. Уже визначено - цей різновид "ешерихія колі" - так звучить латиною "кишкова паличка" - невідомий науці. Чимало видів антибіотиків на нього не діють. Інфекція надзвичайно токсична, діє, передусім, на кров і нирки і спричиняє гостру ниркову недостатність. Ці дані підтвердили й інші лабораторії - Європейського центру з контролю та профілактики захворювань, а також інституту Роберта Коха у Німеччині - де кількість хворих найбільша.

  Хольґер Роде, бактеріолог: "Це новий штам, різновид патогену, він невідомий науці. Аналізи тривають, і далі ми знатимемо більше подробиць".

  Рольф Шталь, уролог: "Серед хворих - чимало пацієнтів, котрі цілком одужують. Але загалом 30-40 відсотків пацієнтів - у тяжкому стані і потребують інтенсивної терапії".

  Джерело інфекції досі не визначене. Найімовірніше це харчові продукти, а саме - овочі. Поки що немає підстав вбачати поширення інфекції через м’ясо чи молоко, кажуть вчені. Проте будь-яку городину радять добре мити і, навіть, піддавати тепловій обробці. А тим, хто їде у Німеччину - рекомендують узагалі не їсти салат, помідори та огірки. Саме огірки, привезені із Іспанії назвали джерелом інфекції, тільки-но вона почала поширюватись. І хоча згодом Німеччина спростувала цей висновок, продаж огірків катастрофічно знизився у всіх Європейських державах. А Росія узагалі заборонила імпорт усіх овочів із ЄС. За погану славу щодо своїх огірків Мадрид вимагає від Берліна та Брюсселя пояснень і компенсації.

  Хосе Сапатеро, прем’єр-міністр Іспанії: "Ми діємо так, як повинні діяти, і вимагаємо відшкодувань, а саме - повернути іспанські продукти на те місце, на якому вони і повинні бути. Будь-які інші дії або ж спроби політизувати цю "милу" помилку німецької влади - дуже несправедливі".

  Новий штам кишкової палички поширився у десяти європейських країнах. Там занедужали майже дві тисячі осіб. Три випадки ураження зафіксовані у США. Більшість хворих - німці, решта - подорожували цією країною.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Київська прокуратура підтвердила ексгумацію В`ячеслава Чорновола
  Наступний матеріал
  В Абхазії попрощались з Багапшем
  Теги:
  Loading...