5.ua

Шпигунський скандал у Франції обговорюють на міждержавному рівні

  Газета «Ле Монд» опублікувала інформацію щодо шпигування американськими спецслужбами за громадянами Франції. У понеділок французьке МЗС вручило ноту протесту послу США, а міністр внутрішніх справ назвав новину щодо шпигування «шокуючою». Напередодні стало відомо, що в період з 10 грудня 2012 по 8 січня 2013 – тобто менше, ніж за місяць – Агенція національної безпеки США перехопила понад 70 мільйонів телефонних розмов та СМС. Слідкували за тими, кого підозрюють у зв’язках із терористами, а також бізнесменами та політиками. Президент США Барак Обама після розмови з президентом Франції Франсуа Олландом наказав переглянути процес збору інформації спецслужбами США.

  Ремі Урдан, заступник головного редактора «Ле Монд»: «Ми опублікували частину файлів, наданих Едвардом Сноуденом. Це те, що стосується Франції та шпигування за французькими громадянами. З документів видно, що воно носило масовий характер. Тож, у нас тут та сама проблема, що у Великої Британії та Німеччини – постійне шпигування Агенцією нацбезпеки США».

  Джон Керрі, державний секретар США: «Зазвичай ми не коментуємо те, що стосується розвідки. Чимало країн докладають зусиль, щоби захистити своїх громадян в усьому світі. Президент США Барак Обама нещодавно заявив, що ми переглянемо методи збору інформації службою безпеки. Наша мета – підтримувати баланс між безпекою та приватністю наших громадян».

  Попередній матеріал
  Президент Чехії завітає до Донецька
  Наступний матеріал
  Нові сутички студентів з поліцією в Туреччині