5.ua

Шпигунський скандал ослабив позиції правлячої партії Люксембургу

  Перемогою правлячої Християнсько-соціальної партії завершилися позачергові вибори у Люксембурзі. Тому Жан-Клод Юнкер, який очолював уряд упродовж 18 років і в липні пішов у вимушену відставку лишається при владі.

  Партія, представник якої майже постійно очолює країну з часів Другої світової, отримала 23 місця в парламенті. Це найгірший її результат за останні 14 років. Падіння популярності спричинив скандал. Улітку стало відомо, що розвідка герцогства прослуховувала місцевих політиків, а також була причетна до фінансових оборудок. Уряд разом із Юнкером був змушений піти у відставку. Однак обвинувачення не сильно вплинули на популярність політика у країні, де голосувати мають право близько 250 тисяч людей.

  Явка на виборах склала понад 90 відсотків. Проте, це не свідчить про високу політичну активність у країні: у Люксембурзі за прогул волевиявлення штрафують на 100 євро.

  Жан-Клод Юнкер, переможець виборів: «Загалом, у мене гарне враження. Ми – найсильніша партія в країні, і це багато означає для формування нового уряду. Щодо коаліції поки нічого не можу сказати, все стане ясно упродовж кількох днів».

  Попередній матеріал
  Смертник підірвав кафе у Багдаді – 35 загиблих
  Наступний матеріал
  20 тисяч мешканців Гонконгу стали на захист популярного телеканалу (оновлено)