Фото valuewalk.com

Шпигунський скандал: Німеччина вислала із країни співробітника ЦРУ

  Шпигунський скандал між Німеччиною та США набирає оборотів.  У четвер ввечері, 10 липня, Берлін наказав покинути країну акредитованому при американському посольстві резиденту спецслужб США, повідомив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

  За словами Зайберта, висилка американського резидента проводиться у зв'язку з нинішнім розслідуванням двох справ про шпигунство, яким займається федеральна прокуратура Німеччини, а також у зв'язку з питаннями, які розглядає комісія бундестагу з розслідування діяльності Агентства національної безпеки США у Німеччині.

  Як передає Reuters, за деякими даними висланий резидент був головою осередку ЦРУ у Німеччині.

  Як зазначається, делегати всіх представлених у бундестазі партій привітали рішення уряду Німеччини.

  Між тим, оголошуючи про висилку американського резидента, Зайберт зазначив, що в інтересах безпеки своїх громадян і солдатів, що беруть участь в зарубіжних місіях, Німеччина життєво потребує подальшої тісної співпраці з західними партнерами, в першу чергу - з США.

  Нагадаємо, на початку року, коли американсько-німецький шпигунський скандал вибухнув вперше, президент США Барак Обама заявив, що дав своїм спецлужбам чіткі вказівки щодо того, що вони можуть і не можуть робити, збираючи інформацію. Тоді скандал особливо підігрівали свідчення, отримані з документів оприлюднених Едвардом Сноуденом, що ЦРУ і АНБ прослуховують телефон Ангели Меркель.

  Тоді Берлін наполягав на укладенні угоди про взаємне виключення шпигунства, однак Вашингтон від пропозиції ухилився.

  Білий дім відмовився коментувати висилку резидента американських спецслужб з Німеччини, а у посольстві США в Берліні зазначили лише, що партнерство з Німеччиною як і раніше має для США високу цінність.

  У свою чергу, Ангела Меркель, коментуючи ситуацію, заявила, що холодна війна із її недовірою до всіх скінчилася, і у ХХІ столітті слід боятися зовсім інших ворогів.

  Попередній матеріал
  На вулиці Київській у Сімферополі з'явилося графіті "Разом проти рашизму"
  Наступний матеріал
  Минулої доби українські військові знищили щонайменше 50 терористів - Селезньов
  Loading...