Шпигунський скандал між Росією та США

  Шпигунський скандал не вплине на потепління відносин між Росією та США - такі сподівання висловив російський прем`єр Володимир Путін під час зустрічі з Білом Клінтоном, колишнім американським президентом. Коментарі від глави уряду мали напівжартівливий тон. Володимир Путін заявив, що Білл Клінтон вибрав правильний час для приїзду у Москву, оскільки у США поліція дозволяє собі занадто багато і кидає людей у в`язниці. Під арештом у США перебувають десятеро підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Російське МЗС обурене скандалом. Після яскравого потепління в американсько-російських відносинах в обох країнах знову заговорили про подих холодної війни.

  Дії США - безпідставні і непорядні. Так розцінило шпигунський скандал у Сполучених Штатах Міністерство закордонних справ Росії. Йдеться про арешт одинадцятьох людей за підозрою у шпигунстві на користь російських спецслужб. Десятьох затримали в неділю у чотирьох американських містах - Бостоні, Вірджинії, Нью-Йорку та Нью-Джерсі. П`ятеро уже постали перед судом. Одинадцятого підозрюваного затримали на Кіпрі і відпустили під заставу, поки не вирішиться питання про екстрадицію. У Москві - обурені і розчаровані одночасно. Адже гучні арешти відбулися на хвилі активного перезавантаження російсько-американських відносин, після теплого прийому Дмитра Медведєва у Білому домі.

  Пізніше з`явилася і реакція з Кремля. Під час зустрічі із 42-м президентом США Білом Клінтоном прокоментував ситуацію глава російського уряду, Володимир Путін. 

  Американське міністерство юстиції заявляє - арештовані десятиріччями працювали на російську зовнішню розвідку. Збирали інформацію щодо стратегічних наступальних озброєнь, планованої політики США у Центральній Азії та Афганістані, щодо позиції Білого дому стосовно ядерної програми Ірану, боротьби з тероризмом, прогнозів цін на золото, намагалися зібрати досьє на людей, що мали працювати у Центральному розвідувальному управлінні США. Шпигунську діяльність вели - маючи чудовий вишкіл. У штатах жили нелегально, під вигаданими іменами. Для знайомих і сусідів арешт шпигунів став шоком і несподіванкою.

  Мешканці Росії здивовані значно менше, аніж американці.

  Про поновлення холодної війни між Москвою та Вашингтоном говорять не  лише пересічні громадяни, але й кваліфіковані політичні оглядачі. Ще з тих часів не було такого масового арешту підозрюваних у шпигунстві, гучного скандалу і оприлюднень фактів з життя розвідників. Експерти переконані - дуже скоро Росія зробить крок у відповідь і арештує на своїй території таку ж кількість шпигунів на користь США.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Медведько: найближчим часом розслідування вбивства Ґонґадзе завершать
  Наступний матеріал
  Журналісти закликають депутатів розслідувати факти цензури
  Теги: