transkarpatia.net

Ще у трьох країнах НАТО не підтвердили, що постачатимуть Україні озброєння

  У США, Італії та Польщі спростували плани надавати озброєння Україні, про що раніше заявив радник президента України Юрій Луценко.


  Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на Reuters, відповідну заяву зробили чиновники у силових відомствах цих країн.

  "Ця новина не відповідає дійсності. Італія, разом з іншими країнами ЄС та НАТО, готується пакет нелетальної військової допомоги для України, такої, як бронежилети і шоломи", - заявив представник Міноборони Італії.

  Високопоставлений чиновник у США на умовах анонімності зазначив, що Сполучені Штати не пропонували Україні поставки "летального" ​​озброєння.

  У Франції представник Єлисейського палацу від коментарів відмовився.

  Водночас представник Міноборони Польщі Яцек Соньта повідомив: "Там ​​(на саміті НАТО - Ред.) не було ніякої угоди щодо поставок озброєння з Польщі в Україну".

  Перед цим стало відомо, що представник Міноборони Норвегії заявив: "Ми беремо участь у двох військових навчаннях в Україні, але це не відповідає дійсності, що ми надамо озброєння Україні".

  Раніше в НАТО заявили, що альянс не надаватиме зброю Україні, оскільки вона не є державою-членом альянсу, проте окремі країни-члени можуть це зробити.

  Президент Петро Порошенко після переговорів, що пройшли в Ньюпорті (Уельс) в рамках саміту НАТО, повідомляв, що Україна домовилася про постачання високоточної зброї з деяких країн НАТО.

  Попередній матеріал
  Верховний лідер Ірану переніс операцію
  Наступний матеріал
  Міноборони не вповні використовує кошти, виділені на військову техніку - Яценюк