Ще один обстріл Ґази: кількість жертв зросла до 225

  До 225-ти зросла кількість палестинців, загиблих внаслідок денного авіаудару з боку Ізраїля. Увечері сектор Ґаза ізраїльські сили обстріляли вдруге. До півтисячі осіб - поранені. Цифри не остаточні, кількість жертв - зростатиме, а атаки триватимуть. Серед загиблих - чимало мирних палестинців. Ізраїльський прем`єр звернувся з промовою до мешканців Ґази. Він запевнив, що операція спрямована проти радикалів ХАМАСу, і не має на меті зашкодити мирному населенню.

  Втім, ООН і Євросоюз звинувачують Ізраїль у надмірному застосуванні сили, і вимагають від обох сторін негайно припинити бойові дії.

  Масштабну операцію ізраїльська сторона розпочала у відповідь на обстріли своєї території з боку Палестини. Ізраїльський уряд - непохитний. Міністри кажуть - настав час боротьби, і вона триватиме стільки, скільки буде потрібно. Не мовчить у відповідь і ХАМАС. Радикали закликають арабські держави приєднатися до них у боротьбі з Ізраїлем. Ліга арабських держав у неділю збирається на екстрене засідання в Каїрі. У кількох країнах вже відбулися масові акції протесту.
  ***

  Спеціальну прес-конференцію і телезвернення до громадян зробила ізраїльська влада. Прем`єр та міністри оборони і закордонних справ попередили ізраїльтян, що операція проти палестинських бойовиків триватиме не один день, і буде нелегкою. Про можливий початок бойових дій ізраїльська влада попереджала палестинців кілька днів томУ. Обстріл Ґази - відповідь на тривалі атаки єврейських міст бойовиками ХАМАС. Удень в суботу тридцять ізраїльських ракет завдали удару по Сектору. Кількість загиблих перевищила дві сотні осіб. Новий обстріл розпочали, коли звечоріло. У відповідь на дії Ізраїлю, палестинська сторона також завдала ракетного удару. Загинула одна людина.

  Ехуд Ольмерт, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Це не буде легко, це триватиме не один день, але одну річ я повинен чітко прояснити - ми не воюємо з мешканцями Ґази. І тому хочу звернутися до усіх них. Ви, жителі сектора Ґаза, не є нашими ворогами. Наші вороги - Хамаз, Джихад та інші терористичні організації. Вони втягнули Вас у біду, і намагаються таку ж біду вчинити і з ізраїльтянами. Наша єдина мета - зробити все, щоб зупинити їх".

  Ципі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Вже роками мешканців Ізраїлю атакують з боку сектору Ґаза. Ми випробували все, щоб встановити спокій у цьому регіоні. Ізраїль вирішив вивести війська з Ґази, але ситуація стала ще гіршою. Лише минулого тижня за один день нас атакувало 80 ракет. З нас досить. Ізраїль сподівається на підтримку і розуміння з боку міжнародної спільноти".

  Арабські країни - Іран, Йорданія, Сирія, Ливан - різко засудили дії Ізраїлю. У кількох державах відбулися акції протесту. Білий дім - навпаки, закликає ХАМАС припинити обстріли ізраїльської території, а Ізраїль закликає уникати жертв серед мирного населення. Євросоюз - дипломатичніший, він вимагає від обох сторін припинити насильство. Засудив надмірне застосування сили з боку Ізраїлю, і дії палестинських бойовиків і генсек ООН Пан Гі Мун. Негайно скликати засідання Ради безпеки ООН вимагає лга Арабських держав.

  Амр Мусса, генеральний секретар Ліги арабських держав: "Це щось жахливе, просто поза межею розуміння! Одного осуду тут не достатньо. Ми проконсультувалися з міністром закордонних справ Лівії, яка має впливову роль, як член Ради безпеки ООН, і ми дали йому інструкції для Арабської групи у Нью-Йорку, щоб скликати екстрене засідання Радбезу щодо ситуації у Секторі Ґаза. Негайну зустріч проведуть і міністри закордонних справ Ліги арабських держав".

  Перемир’я між Ізраїлем та ХАМАСом, якого сторни дотримувалися півроку, збігло 19-го грудня. Вже наступного дня палестинські бойовики почали бомбардувати прикордонні ізраїльські поселення. У відповідь Ізраїль випустив кілька ракет. Початок бойових дій, і масовані обстріли розцінюють як черговЕ загострення стосунків, яке може призвести до гуманітарної катастрофи. ХАМАС пообіцяв різку відповідь на дії Ізраїлю. Жодна сторона припиняти конфлікт не має наміру. 

  Нонна Стефанова, Дзвіна Погребенник, 5 канал

  Попередній матеріал
  Масштабний обстріл Палестини: 150 людей загинули
  Наступний матеріал
  Атаки на Палестину тривають: загинули 229 мешканців Ґази
  Теги:
  Loading...