Сербія втратила довіру до міжнародного трибуналу з Югославії [відео]

  Сербія втратила довіру до міжнародного трибуналу з Югославії через виправдальний вирок у справі хорватських генералів. Анте Готовіну та Младена Маркача, яких минулого року визнали винними у численних військових злочинах відпустили просто із зали суду.

  Звільнені генерали почали святкувати, щойно переступили поріг трибуналу. Надворі - на них уже чекали близькі з шампанським. Рішення ухвалили з перевагою в один голос. Апеляційна палата - скасувала минулорічне рішення суду. Бо не виявила у діях військових попередньої змови. Юристи називають виправдальний вирок - одним із найгучніших за всю 18-ну історію трибуналу.

  Джон Джонс, адвокат Младена Маркача: "Ми знали: якщо суд розглядатиме лише факти, без жодної політики, - їх виправдають. Я вважаю, це фантастичний день для міжнародної кримінальної юстиції".

  Генерали вже вилетіли додому. У Хорватії звістку про звільнення Готовіни та Маркача зустріли шаленою радістю. Усю ніч у Загребі тисячі людей - молилися за виправдальний вирок. Тож щойно суд зачитав своє рішення, на вулицях - почалися святкування.

  Іво Йосипович, президент Хорватії: "Вирок підтверджує все, у що ми віримо в Хорватії. Генерали Готовіна та Маркач невинні, а хорватське керівництво та армія не чинили змови задля переслідувань цивільного населення, зокрема - наших сусідів-сербів. Уже доведено, що Хорватія не проводила етнічні чистки, а боротьба наших солдатів була чесною та справедливою".

  Солдат: "Нарешті ми можемо сказати своїм дітям, що ми - не злочинці. Ми билися за справедливість, наша боротьба була справедливою, хоча чимало політиків хочуть її дискредитувати".

  У Сербії звістка про звільнення високопоставлених військових, яких звинувачували у численних злочинах - викликала бурхливе обурення. Президент Сербії Томислав Николич назвав вирок політичним, а не юридичним. Він заявив, що втратив довіру до трибуналу. Його співвітчизники - підтримують цю позицію.

  Саво Стрбач, президент неурядової організації "Верітас": "Ми всі шоковані вердиктом. Це ганебно. Я сам суддя, і знаю, як працює система. Двоє суддів із п"яти вважали їх винними у злочинній змові. Рішення ухвалили просто більшістю голосів".

  Обидва військові провели за ґратами по кілька років. Маркач - здався 2004-го, Готовіну - затримали на рік пізніше. Навесні 2011го - їх визнали винними у змові з метою виселення сербів. Військових також звинуватили в переслідуванні, депортаціях сербів, убивствах, надмірній жорстокості, руйнуваннях та інших військових злочинах. Готовіну засудили до 24 років, Маркача - до 18. За даними Сербії, лише під час операції "Буря" у 1995му році, очолюваної Готовіною, загинули 600 сербів. Понад 200 тисяч - були примусово виселені.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  12 із 445 новообраних кнадидатів у депутати подали документи у ЦВК
  Наступний матеріал
  300 тис доларів виплатить корпорація "Бі-бі-сі" лорду Макелпайну
  Теги: