Сербія поки не збирається приєднуватися до санкцій проти Росії

  Белград не має наміру приєднуватися до санкцій ЄС проти Росії.

  Про це у четвер заявив посол Сербії в Москві Славенко Терзич, повідомляє "Интерфакс".

  Він зазначив, що Сербія зараз веде переговори з ЄС щодо вступу в союз і вони, судячи з усього, не будуть простими і легкими.

  Як повідомлялося, Євросоюз зобов‘язав Сербію ввести санкції проти РФ, якщо вона хоче вступити до ЄС.

  Лідери сербського уряду в свою чергу зволікають з оцінкою і прагнуть виправдати збереження відносин з Росією. Однак, як зазначила директор Центру євроатлантичних досліджень у Белграді Олена Міліч у коментарі "Эхо Москвы", їх доводи часто суперечать реальності.

  "Євросоюз вимагає санкцій, щоб побачити, що Сербія розуміє, наскільки небезпечна поведінка Росії на Сході України. Аргументи про традиційно хороші відносини з Росією не цілком відповідають історичній реальності. Також багато хто вважає, що сербська економіка та енергетика залежать від Росії, або, навпаки, що сербський експорт допомагає російському ринку. Проте насправді Сербія виробляє занадто мало товарів, ця кількість не релевантно для величезного російського ринку. Крім того, Росія цілком може імпортувати товари з інших країн, які розташовані до неї ближче територіально", - заявила Міліч, підкресливши, що до теперішнього моменту сербська влада жодного разу не виступили із засудженням дій Росії в Криму чи на Сході України.
  Попередній матеріал
  Світовий банк покращив свій прогноз падіння економіки України у 2014 році
  Наступний матеріал
  Автомобіль із послом Білорусі у Росії потрапив в аварію, є загиблі