Сенат США вимагає звіту - чому ФБР не запобігло теракту в Бостоні

  Термінової зустрічі з керівництвом Федерального бюро розслідувань вимагає голова комітету з розвідки Сенату Сполучених Штатів, Дайенн Файнстайн.

  Від чільників ФБР вона хоче почути пояснення, чому спецслужба не змогла запобігти теракту в Бостоні, хоча мала інформацію про радикальну налаштованість одного з організаторів вибухів - Тамерлана Царнаєва. Вперше правоохоронці допитали його два роки тому через відвідування ісламістських сайтів в Інтернеті. У 2012-му Тамерлан на півроку поїхав зі США до Дагестану та Чечні. Російські спецслужби попередили ФБР про те, що він, можливо, став радикальним ісламістом. Проте після повернення додому американські правоохоронці Царнаєвим більше не цікавилися.

  Нагадаємо, Тамерлана поліція застрелила під час затримання, а його молодшого брата - Джохара - пізніше заарештували. Їх звинувачують у здійсненні теракту на Бостонському марафоні 15-го квітня. Внаслідок нього загинули 3 людини, близько 200 - зазнали поранень.

  Джей Карні, речник Білого дому: "Влада США, безперечно, встановить, чому ФБР не змогло запобігти цьому теракту. Але варто зазначити, що спецслужба свого часу відреагувала на загрозливі повідомлення і провела розслідування дій Тамерлана Царнаєва. Тоді жодної терористичної активності виявлено не було. Не довели агенти й зв`язку Царнаєва з якимись із радикальних груп".

  Попередній матеріал
  В одному із сербських барів оселився лелека
  Наступний матеріал
  Число загиблих у зруйнованій багатоповерхівці у Бангладеш сягнуло 175 осіб
  Теги:
  Loading...