Сенат Італії ухвалив пакет жорстких заходів економії

  Сенат Італії ухвалив пакет нових жорстких заходів економії, на яких наполягає Євросоюз. Адже на країну, яка має великий державний борг і гальмує в економіці, чекає грецький сценарій. Там прогнозують відстаку прем’єр-міністра Сильвіо Берлесконі. Йому вже підшукали наступника. Кандидатура Маріо Монті влаштовує президента, опозицію і представників правлячої коаліції.

  Його кредо - скромність, а гасло - скасувати привілеї. Шістдесятивосьмирічний Маріо Монті, якого вже назвали наступником чинного прем`єра Сильвіо Берлусконі, готовий взяти урядове кермо у свої руки. Його кандидатуру підтримують і президент, і опозиція, і навіть сам Сильвіо Берлусконі.

  Джованні, бізнесмен: "Монті - саме той. хто потрібен країні. Він зможе впоратися з ситуацією. Звичайно, він успадкує суцільний хоас, але будемо вірити у краще".

  Клаудія, мешканка Риму: "Думаю, він кращий за Берлусконі і зможе врегулювати ситуацію".  

  У здатність Маріо Монті впоратися з ситуацією вірить і більшість ринкових аналітиків. Політично нейтральний, фаховий економіст з великим досвідом роботи у Євросоюзі, де Монті має бездоганну репутацію - на нього ставлять в офіційному Брюсселі.  

  Джанмарія Бергантіно, ринковий аналітик: "Маріо Монті буде першим кроком Італії на шляху до стабільності, адже він запровадить свої перевірені правила, які вгамують кризу. Але спершу - він втілить у життя усі реформи, на яких наполягає Євросоюз. Потім буде новий законопроект щодо волевиявлення. А вже 2012-го економіка країни відчує полегшення".

  Президент Неаполітано, граючи на випередження, напередодні призначив Монті довічним сенатором. Сьогодні на дебатах у сенаті щодо пакету жорстких заходів економії, його вітали усі політичні сили. Призначення Монті прем`єром може статися вже незабаром. Адже, якщо пакет жорстких заходів економії на вихідних ухвалить ще й нижня палата парламенту, Сильвіо Берлусконі відразу подасть у відставку. Принаймні, таке він заявив напередодні.

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Юрій Кулик - новий голова ФПУ
  Наступний матеріал
  Кількість жертв останнього землетрусу у Туреччині зросла до 19 осіб
  Теги: