Сенат і президент США затвердили антикризовий законопроект

  Дефолту у Сполучених Штатах не буде. Закон про підвищення ліміту державного боргу країни уже підписав навіть президент. Напередодні документ підтримали обидві палати парламенту.

  Після тривалих і запеклих дебатів, численних спроб наполягти на своєму та компромісних рішень, республіканці та демократи таки досягли згоди. Сенат проголосував за законопроект, який раніше підтримала нижня палата парламенту. Одразу після цього документ підписав Барак Обама.

  Барак Обама, президент США: "Це був лише перший крок. Тепер необхідно зовередитися на поліпшенні економіки країни. Спрямувати на це свої зусилля мають і республіканці і демократи. Обидві партії повинні співпрацювати, щоб виробити подальший план зменшення дефіциту держбюджету. Для цього недостатньо лише скоротити держвидатки, потрібна системна і збалансована програма дій".

  За новим законом, максимальний обсяг державних запозичень збільшили на майже два з половиною трильйони доларів. Найбільш радикально налаштовані опозиціонери засудили такі плани уряду.

  Ренд Пол, депутат від республіканської партії: "Якщо наша країна продовжить збільшувати держборг і витрачати гроші, яких не має - це призведе до катастрофи. І цей день скоро настане. Тоді долар здешевіє, ціни зростуть, а безробіття сягне небаченого рівня".

  Простих американців більше турбує інший пункт нового закону. Федеральні видатки упродовж найближчих 10-ти років влада збирається скоротити щонайменше на трильйон. А це може означати зменшення пенсій, допомоги по безробіттю та інших соціальних виплат. Незадоволені американці вийшли на Уолл-Стріт з протестом.

  Ларрі Хейлз, протестувальник: "Необхідно, щоб у нашій країні виник серйозний рух спротиву. Треба показати владі, що у першу чергу вона повинна дбати про простих людей. Поки що складається враження, що політиків більше цікавлять проблеми фінансистів з Уолл-стріт. Новий закон - у першу чергу захищає їхні інтереси".

  Попри протести, на Капітолійському пагорбі новий закон щодо збільшення держборгу вважають кроком у вірному напрямку. Адже документ, ухвалений в останній момент, дозволив країні уникнути дефолту, який міг би призвести до нової економічної кризи.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В.Карасьов:Суд над Тимошенко призведе до невдалих переговорів Президента В.Януковича та Жозе Мануеля Баррозу
  Наступний матеріал
  Ford відкликає більше мільйона проданих автівок
  Теги: