Сектор Ґаза оговтується від бомбувань (РОЗШИРЕНО)

  Сектор Ґаза і прикордонні ізраїльські міста оговтуються від бомбувань. У Ґазі почали розчищати завали, у містах Ашкелон і Сдерот - запрацювати магазини і школи. На вихідних - Ізраїль і ХАМАС - припинили вогонь. Міжнародна спільнота - схвалює таке рішення. Але експерти називають цей мир - досить хитким.
  Палестинська Автономія оговтується від бомбувань. Замість ізраїльських танків на вулицях Ґази – бульдозери. Місто розчищають від завалів. А посадовці тим часом - підраховують збитки. До міста повертаються цІлі сім`ї тамтешніх мешканців. За три тижні військової операції - у Ґазі зруйнували третину всіх будівель. ЦАХАЛ цілився в офісні центри, лікарні, магазини, мечеті та школи.

  Абу Раєд, мешканець Ґази: "Так, ми почали відновлювати наше місто. Але безпека настане лише тоді, як останній ізраїльський солдат залишить територію Сектору Газа. Палестинці мають свої права і хочуть, щоб їх дотримувалися".

  До нормального життя повертається не лише палестинський анклав, а й прикордонні ізраїльські міста. Сьогодні вперше від початку року запрацювати магазини та школи у містах Ашкелон та Средот. Саме ці поселення були мішенню ХАМАСу. Місцеві мешканці більшість часу проводили у бомбосховищах. Адже щодня у міста летіли близько тридцяти ракет. Від учора бойовики припинили обстріл. Тепер люди повертаються до буденних справ.

  Місцева мешканка: "Сьогодні мені трохи безпечніше. Але я досі боюся бомбувань, боюся цієї війни".

  Місцева мешканка: "Як на мене, ця операція не принесла жодного результату. Лише налякали людей. Та й наш Гілад Шаліт досі у полоні".

  Офіційний Тель-Авів припинив військову операцію у палестинському анклаві ще у суботу. Наступного дня - зброю зачохлив і ХАМАС. За три тижні бомбувань загинули тисяча двісті п’ятдесят дев’ять палестинців та тринадцятеро ізраїльтян. Тель-Авів обіцяє вивести свої війська з Сектору Газа до середи. До тих пір - ХАМАС буде на поготові.
  Попередній матеріал
  Ситуацію з газопостачанням обговорюють у Брюсселі
  Наступний матеріал
  Уряд Великої Британії затвердив нову програму боротьби з фінансовою кризою
  Теги: