Секретні агенції стежать за користувачами найбільших інтернет-ресурсів [відео]

  Секретні агенції стежать за користувачами найбільших інтернет-ресурсів. На додачу - розвідка ще й прослуховує дзвінки громадян з мобільного. Оприлюднив цю інформацію для видання "Ґардіан" - колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден. За фактом розкриття конфіденційних даних порушено кримінальну справу.

  Дівчину, родину, роботу на Гавайях із річною платнею - 200 тисяч доларів - від усього цього відмовився Едвард Сноуден. 29-річний американець учора назвав себе інформатором у скандалі про масове стеження, яке ініціювала Національна секретна агенція США. Він повідомив журналістам британського видання "Ґардіан" про програму "Призм", за допомогою якої американська розвідка прослуховує розмови з мобільних телефонів, а також стежить за інтернет-користувачами. Мотивом свого вчинку Сноуден називає бажання не дозволити владі США зруйнувати приватність та основні свободи людей.

   

  Едвард Сноуден, інформатор: "Коли маєш привілейований доступ до інформації у секретних службах, ти бачиш усе. І розумієш, що ця практика є зловживанням. Але на такій роботі, люди не звертають на це уваги. З часом розуміння, що чиниш неправильно, зростає, і ти відчуваєш, що треба обговорити це з колегами. Але чим більше ти говориш, тим частіше тобі кажуть, що проблеми не існує. Поки сам не усвідомлюєш, що питання стеження має визначати громада, а не працівник спецслужби, якого найняв уряд".

  До травня Сноуден працював на фірму-підрядника секретної агенції, а до цього був співробітником ЦРУ. Уже кілька тижнів він мешкає у готелі в Гонконгу. Там 6 червня чоловік і попросив "Ґардіан" записати відеоінтерв`ю, у якому зізнався, що є інформатором. У департаменті юстиції США уже порушили кримінальну справу за фактом розкриття таємної інформації. Сноуден розуміє: повернутися до Америки він зможе хіба що у в’язницю.

  Едварт Сноуден, інформатор: "Не можна тягатися із найпотужнішою розвідкою світу та перебувати поза зоною ризику, бо це - дуже могутній ворог, якого ніхто не може здолати. Якщо вони захочуть тебе знайти, вони це зроблять, це лише питання часу".

  Журналісти "Ґардіан", що спілкувалися зі Сноуденом у Гонконгу прогнозують початок кампанії з його демонізації.

  Іван Макаскілл, репортер видання "Ґардіан": "Зазвичай після подібного витоку інформації, влада намагається очорнити джерело. Утім я тиждень інтерв`ював Сноудена та не думаю, що вони знайдуть про нього щось негативне. Він - такий викривач, який сподобається народу Америки. Багато хто вважатиме його патріотом".

  Тепер головне завдання Сноудена - отримати політичний притулок у Гонконгу. Аналітики вважають, що там не зможуть тривалий час його переховувати. У разі невдачі в Гонконгу викривач таємниць НСА збирається просити політичного захисту в Ісландії, країні, яка раніше пропонувала притулок засновнику "Вікілікс" Джуліану Ассанжу.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поліція Індії розігнала протестувальників, які вимагали поліпшення умов праці
  Наступний матеріал
  У Києві відкрилася виставка винаходів Леонардо да Вінчі [відео]
  Теги:
  Loading...