5.ua

СБУ підозрює російське телебачення у шарлатанстві з "25-м кадром"

  СБУ заявляє, що деякі російські телеканали використовують у новинах так званий "25-й кадр" намагаючись вплинути на глядачів. Про це повідомила на брифінгу речниця відомства Марина Остапенко.


  "Спеціалісти СБУ виявили заборонені методи інформаційно-психологічного впливу російських телеканалів, зокрема каналу "Росія 24". ... Це використання так званого "25 кадру" із написами "Підпалив Правий сектор", "Вбиті бандерівцями", "Нацгвардія - вбивці", яких не видно під час звичайного перегляду сюжету, але чітко видно на розкадровці", - впевнена Марина Остапенко.

  Також речниця СБУ розповіла про інші методи маніпуляцій, які використовують російські телеканали під час зображення подій в Україні, - зокрема, багаторазове повторення негативної інформації, навішування ярликів та емоційна подача інформації.

  Нагадаємо, що 25 березня Окружний адміністративний суд Києва вирішив призупинити трансляцію в Україні російських телеканалів НТВ, "Перший канал", "РТР-Планета" і "Росія-24". Російське телебачення вимкнули і в Латвії.

  25-й кадр – це вигадана методика впливу на підсвідомість людей за допомогою вставки у відеоряд прихованої інформації у вигляді додаткових кадрів. Автор методики Джеймс Вікері визнав, що результати досліджень, які підтверджують дійсний вплив на підсвідомість 25-го кадру, були сфабриковані.
  Попередній матеріал
  Антитерористичну операцію відтепер буде коментувати свій речник
  Наступний матеріал
  Деякі мешканці Криму зможуть проголосувати на цих президентських виборах