СБ фіксує значне падіння ринків країн що розвиваються (РОЗШИРЕНО)

  Світовий банк фіксує значне падіння ринків країн що розвиваються. Ознакою кризи, на думку економістів Банку є зменшення прямих іноземних інвестицій в ці країни. Турбує фінансистів і сповільнення економічного зростання у найнаселенішій країні світу Китаї.
  Торік економічне зростання у Китаї перевищило одинадцять відсотків, цьогоріч на відсоток менше. Невтішні для найперспективнішої країни Азіїі і прогнози аналітиків - економічний ріст становитиме лише дев`ять відсотків. Країни Старого світу про такі показники можуть лише мріяти. Утім, величезному Китаю таких здобутків не вистачить, аби подолати бідність та створити необхідну кількість робочих місць.

  Джастін Лінь, головний економіст Світового банку: "Сповільнення економічного росту стосується не лише розвинених країн. Різке падіння, можливо, навіть криза у банківському секторі чекає і на країни, що розвиваються".

  Проте проблеми очікують не лише банківський сектор країни. Середні та малі компанії, які орієнтовані на експорт своєї продукції, також потраплять під удар. Подібного у Китаї не було з 2003 року - коли вірус атипової пневмонії спричинив сповільнення розвитку економіки на майже 7 відсотків.

  Лі Сяо Чао, речник Національного бюро статистики: "За попередніми оцінками, економічне зростання за 3 квартали цього року становило майже 10 відсотків, це майже на 2 з половиною відсотки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Китай стає все більше інтегрованим у світову економіку і також страждає від світової фінансової кризи".

  Високопоставлені чиновники Китаю кілька днів проводили консультації - які саме заходи повинні стати першочерговими для порятунку економіки країни. Сьогодні стали відомі деякі висновки наради - банкам рекомендують більше кредитувати. Державну підтримку також отримають хай-тек компанії, за рахунок більш традиційних - текстильних.

  Захар Симчич, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Україна посіла 68 місце у рейтингу процвітаючих країн
  Наступний матеріал
  Киянка балотується у палату представників конгресу США
  Теги:
  Loading...