5 канал

Санкції проти РФ треба продовжити, а за необхідності посилити – рішення G7

Саме на Кремлі лежить відповідальність за незаконну анексію Криму і конфлікт на сході України, не сумніваються лідери "Великої сімки"

Санкції проти Росії необхідно продовжити. А їхнє скасування можливе за умови, якщо Москва виконає свої зобов'язання за Мінськими угодами. Така позиція G7. На Сицилії завершився дводенний саміт лідерів семи 7-ми найбільших економік світу. Росію виключили з цього клубу після початку агресії проти України. Учасники саміту обговорювали найбільші загрози, які постали перед світом. Детальніше жарналіст "5 каналу" Анна Філь.

Відвертою та відкритою назвав зустріч G7 італійський прем'єр Паоло Джентілоні. Ключові питання – протидія тероризму, вільна торгівля, міграційна криза. Обговорили світові лідери і ситуацію в Україні. У комюніке за підсумками саміту наголошують, що санкції проти Росії необхідно продовжити, а за необхідності – посилити. Адже саме на Кремлі лежить відповідальність за незаконну анексію Криму і конфлікт на сході України.

Рішуче щодо Росії налаштований і новий президент Франції Еммануель Макрон. У понеділок він прийматиме у Версалі Володимира Путіна.

"Я матиму дуже вимогливий діалог з Росією. На даний момент я прагну, щоб ми якомога швидше почали обговорення в Нормандському форматі щодо подій в Україні", – заявив Макрон.

Другий день саміту G7: як це було – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Окрім того, запеклі дискусії точилися довколо Паризької кліматичної угоди. Американський президент раніше запевняв: не хоче скорочувати обсяги промислових викидів у атмосферу. Мовляв, це зашкодить американській економіці. Тож погрожує вийти з угоди. Лідери шести інших держав намагалися переконати Трампа підтримати міжнародні зусилля щодо боротьби з глобальним потеплінням. Чи вдалося це їм, буде відомо наступного тижня, коли чільник США озвучить свою остаточну позицію з цього питання.

Прем'єр-міністр Італії Паоло Джентілоні сказав: "Заключне комюніке саміту G7 дуже позитивне. Не можемо сказати те ж саме щодо наших дискусій з приводу кліматичних змін. У США ще обговорюють політику стосовно Паризької угоди".

А канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила: "Дискусії щодо клімату були дуже складними, результати незадовільні. У нас наступна ситуація: шість, а якщо додати ЄС, то сім проти одного. Поки що немає свідчень на рахунок того, чи залишаться США в угоді, чи ні. Тому ми чітко заявили про свою позицію: шість із семи членів G7 продовжують підтримувати цілі Паризької угоди".

На тлі теракту у Манчестері, що стався у понеділок, 22 травня 2017 року, лідери домовилися посилити боротьбу з тероризмом. Для цього напередодні ухвалили Декларацію. Зокрема, закликали інтернет-провайдерів пильніше стежити за наповненням Інтернет-ресурсів і соціальних мереж, щоб вчасно виявляти загрози з боку терористів.

А щойно лідери "Великої сімки" роз'їхалися, на Сицилії почалися заворушення. У сусідньому з Таорміною містечку Джардіні-Наксос на протести вийшли антиглобалісти. Вони обурені політикою великих держав. Кажуть, ті ігнорують інтереси звичайних людей. Зібралося кілька сотень протестувальників, хоча організатори обіцяли понад 3 тисячі учасників. Мітинг переріс у сутички з поліцією – правоохоронці розганяли активістів сльозогінним газом і гумовими палицями.

Анна Філь, "5 канал"

Попередній матеріал
Лідери G7: Виконання Мінських угод – єдиний шлях врегулювання конфлікту на Донбасі
Наступний матеріал
У Києві на СТО вибухнув балон з рідким газом – четверо постраждалих
Loading...