ipnews.in.ua

Самовільне введення Росією "гуманітарного конвою" може поглибити кризу на Сході України - НАТО

  Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен засудив введення російського "гуманітарного конвою" на територію України без згоди української влади.


  Про це сказано в його заяві, пише "Українська правда".

  "Я засуджую введення російського так званого "гуманітарного конвою" на територію України без згоди української влади і без будь-якої участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста", - заявив Расмуссен.

  "Це грубе порушення Росією міжнародних зобов'язань, у тому числі і тих, що були зроблені нещодавно в Берліні і Женеві, а також подальше порушення суверенітету України з боку Росії. Це може тільки поглибити кризу в регіоні, яку Росія сама створила і продовжує посилювати", - наголосив він.

  На його думку, ігнорування міжнародних гуманітарних принципів піднімає подальші питання про те, чи є істинною метою колони підтримка цивільних осіб, а чи доукомплектування озброєних сепаратистів.

  За його словами, ці події ще більше турбують з огляду на подальшу ескалацію Росією ситуації у Східній Україні.

  Зокрема, мова йде про використання російських військ, артилерійську підтримку (прикордонну і з території України), передачу угрупуванням сепаратистів великої кількості сучасного озброєння, включаючи танки, бронетранспортери, артилерію, зазначається в заяві.

  Також генсека НАТО турбує нарощування російських сухопутних і повітряних сил на кордоні з Україною.

  "Замість деескалації ситуації, Росія продовжує її загострювати, незважаючи на зусилля міжнародного співтовариства з пошуку політичного вирішення кризи. Це може призвести лише до подальшої ізоляції Росії", - заявив Расмуссен.

  "Я наполегливо закликаю Росію не робити подальших провокаційних дій, щоб зупинити дестабілізацію України і зробити реальні кроки для вирішення цієї небезпечної ситуації за повної поваги суверенітету України та її територіальної цілісності і міжнародного права", - сказано в заяві.
  Попередній матеріал
  Меркель перед візитом в Україну поговорила з Путіним
  Наступний матеріал
  Президент звільнив заступника голови Держприкордонслужби
  Loading...