Самопроголошене Косово претендує на безвізовий в'їзд до ЄС

У процесі скасування віз у ЄС Косово долучилося до України, Грузії та Туреччини

Як зазначив Єврокомісар із внутрішніх справ та питань міграції, влада Косова виконала усі необхідні умови для візової лібералізації. Зокрема, це реформи правосуддя. Таким чином, у процесі скасування віз у ЄС Косово долучилося до України, Грузії та Туреччини.

Сталося це попри те, що 5 із 28 країн ЄС – Греція, Іспанія, Кіпр, Румунія та Словаччина – не визнали незалежності Косова від Сербії. Офіційно не зробила цього і Україна.

"Я знаю, наскільки важливий безвізовий режим для мешканців Косово, і я дуже задоволений тим прогресом, якого вони досягли. І знаю, що влада Косово має твердий намір досягти іще більшого. Європейська комісія буде підтримувати ці зусилля", – заявив єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

"Для мене як для студента лібералізація візового режиму з ЄС означає дуже багато. Адже це дає можливість обмінюватися досвідом з іншими студентами, відвідувати університети Європи, вчитися там на магістеріумі і здобувати вищі наукові ступені", – зазначив місцевий студент.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія подала Європарламенту і Ради ЄС пропозиції щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Попередній матеріал
Масштабна лісова пожежа в Канаді: згоріло вже півтори тисячі будинків
Наступний матеріал
Стала відома дата повернення місії МВФ до України

Єврокомісія хоче посилити механізм зупинки безвізового режиму

Глави МЗС 12-ти країн Європи закликали негайно запровадити безвізовий режим з Україною та Грузією

Порошенко обговорив з президентом Єврокомісії безвізовий режим для України

Туреччина різко відповіла ЄС щодо зриву безвізового режиму