Саміт з ядерної безпеки завершився у Вашингтоні (РОЗШИРЕНО)

  Саміт з ядерної безпеки - завершився у Вашингтоні. Лідери 47 країн домовлялися про те, щоби ядерні матеріали - не потрапили до рук терористів. Усі учасники погодилися у чотирирічний термін досягти безпечного зберігання ядерних запасів.
  Мексика і Чилі -зголосилися узагалі відмовитися від своїх запасів урану. До них - долучилася і Україна. Напередодні президент Віктор Янукович заявив – ядерні запаси з України вивезуть за кордон. Ймовірно, до Росії.

  Як охолодити ядерні амбіції кількох держав і уберегти зброю Апокаліпсиса від терористів. Про це домовлялися у Вашингтоні лідери 47 країн. Найбільшими здобутками перемов господар заходу президент США - Барак Обама назвав – домовленість держав за чотири роки досягти безпечного зберігання ядерних матеріалів. Кілька країн зголосилися взагалі відмовитися від запасів урану.

  Барак Обама, Президент США: "Канада погодилася відмовитися від значних запасів урану. Чилі і Мексика взагалі хочуть позбутися усіх запасів. Про такий самий намір заявила Україна. Аргентина і Пакистан пообіцяли запровадити жорсткі кроки щодо посилення безпеки та запобіганню крадіжки ядерних матеріалів".

  Саміт з ядерної безпеки у Вашингтоні відбувся без участі Ірану і Північної Кореї. Вони не отримали запрошення від США. Втім, обговорювали їх чимало. Через санкції щодо Ірану навіть виникла дискусія кількох учасників. Барак Обама запевняв – необхідно запровадити нові, більш жорсткі санкції проти офіційного Тегерана. Його підтримав французький колега - Ніколя Саркозі, запропонувавши виписати санкції найближчим часом. Російський лідер - Дмитро Медведєв, у своїй промові, закликав бути більш стриманими щодо Ірану.

  Дмитро Медведєв, Президент Росії: "Меня все время спрашивают про санкции… Я еще раз повторяю они должні быть эффективніми и такими, которые не спровоцируют обратный угрожающий эффект…"

  Президент Ірану Махмуд Ахмадинежад не образився, що залишився без запрошення на саміт. У відповідь він планує провести свою альтернативну зустріч за участю 15-ти міністрів закордонних справ. Про це він заявив в Інтерв"ю одного з іранських телеканалів. Чи будуть там присутні представники США Ахмадинежад не повідомив.

  Махмуд Ахмадинежад, Президент Ірану: "Барак Обама має єдиний шанс бути впливовим і успішним на міжнародній арені – через співпрацю з Іраном. Він має довести це на ділі. Я йому написав листа, де виклав свої думки щодо ситуації. Подивимося на його реакцію. Вони не мають більше погрожувати нам і завдавати шкоди. Хвала Богу – ті часи вже минули".

  Наступний саміт з ядерної безпеки запланований на 2012 рік. Його проведуть у Південній Кореї.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нікарагуа встановила дипломатичні відносини із П.Осетією
  Наступний матеріал
  Правозахисники: В Україні катують осіб, які перебувають під слідством
  Теги: