ЄС
5.ua

Саміт ЄС завершився – нових санкцій проти Росії не ухвалили

  Санкції з Росії не зніматимуть, але й не посилюватимуть. На такій ноті завершився саміт глав країн-членів Євросоюзу.

  Політики мали засідати ще й сьогодні, однак фінішували дочасно.

  Учасники саміту ще перед вечірньою зустріччю підписали документ про заборону інвестицій у кримський бізнес, а також майже цілковите обмеження торгівлі й надання туристичних послуг. Під час круглого столу дипломати зійшлися на тому, що санкції з Росії не зніматимуть, доки Москва не усуне причини їх запровадження. Євросоюз готовий до переговорів із Росією, але чекає від неї конкретних дій з імплементації Мінських угод і деескалації конфлікту.

  Президент Франції Франсуа Олланд так пояснив рішення саміту: "Ми не ухвалили рішення щодо посилення санкцій, оскільки натепер процес знову йде. Сторони дотримуються режиму припинення вогню, або принаймні після його встановлення військові не гинули. Але попереду ще чималий шлях, украй необхідний прогрес у звільненні полонених, дотриманні демаркаційної лінії та відведенні важкої зброї".

  Із ним солідарний британський прем’єр Девід Кемерон: "Двері завжди відчинені. Якщо Росія змінить поведінку, дасть можливість українцям самим робити вибір, поважатиме їхню незалежність та рішення щодо майбутнього, виведе свої війська з України та дотримуватиметься Мінських угод – усі санкції буде знято".

  Попередній матеріал
  У столиці визначилися з переможницею конкурсу "Міс Київ-2014"
  Наступний матеріал
  У зоні АТО за добу загинули 5 українських бійців - РНБО

  ЄС повинен готувати нові санкції проти Росії - Шульц

  Європарламент ратифікував Угоду про асоціацію між ЄС і Грузією

  ЄС потребує нової стратегії стосовно Росії, і ця стратегія має включати в себе Україну – Туск

  ЄС ввів нові санкції проти окупаційних установ Криму