Саміт ЄС ухвалив нову програму фінансової допомоги Греції

  Нову програму фінансової допомоги Греції ухвалив Євросоюз на саміті у Брюселі. ЄС та МВФ нададуть Афінам 109 мільярдів євро кредиту. Додаткові кошти виділять комерційні банки та приватні інвестори. Така допомога має допомогти Греції подолати економічну кризу і уникнути дефолту.

  Рішення, прийняте на саміті у Брюсселі, дипломати називають історичним. Лідери 17-ти європейських країн зібралися, щоби виробити спільний план економічної допомоги Греції. Після тривалих перемовин, постановили: на  додачу до фінансової допомоги, яку Афіни отримали від Європи минулого року, країні виділять ще 109 мільярдів євро кредиту. І це - лише від ЄС та МВФ. Комерційні банки та приватні інвестори додадуть ще близько 40 мільярдів. Грецький прем`єр сприйняв рішення саміту з ентузіазмом.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Тепер ми маємо програму дій, яка визначить подальший шлях розвитку Греції. Пакет рішень, ухвалених на саміті, допоможе Греції  виплатити заборгованості. Це полегшить життя простих людей нашої країни і захистить їх від економічних негараздів".

  Задоволені рішенням саміту і інші його учасники. Адже дефолт у Греції міг би дестабілізувати економіку в усій Європі, а тоді постраждали б усі, хто позичав Афінам гроші. Або ж Греції довелося б полишати Єврозону - а такий варіант ЄС вважає неприйнятним. Тож і Сильвіо Ьерлусконі, і Ніколя Саркозі, і лідери інших держав та організацій  - не приховували задоволення результатами саміту.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Я завжди стверджувала, що дуже важливо, аби Греція повернулася до стабільності. Необхідно, щоб економічні процеси у цій країні відбувалися контрольовано. Впевнена, що сьогодні нам вдалося вжити необхідних заходів, щоби цього досягти".

  Крістін Лагард, глава МВФ: "Дуже радує те, що важливі проблеми ми можемо вирішувати конструктивно і всеохоплююче. Саме так і повинне було розв`язане питання економічних негараздів у Греції".

  Зовнішній борг Греції - реструктурували. Тепер Афінам доведеться виплачувати за кредитом менші відсотки. А термін погашення заборгованості - збільшили до 30 років. Завдяки цьому грецька влада сподівається створити у країні нові робочі місця і реалізувати комплексну програму економічного розвитку.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Криму археологи знайшли скарб і лазню доби Середньовіччя [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Внаслідок протестів у Єгипті змінився склад кабінету міністрів
  Теги: