Саміт лідерів Південної Кореї, Китаю та Японії - відбувся в Токіо

  Представники трьох країн зустрілися, щоби обговорити перспективи розвитку відносин між державами. На порядку денному були - питання безпеки на об`єктах атомної енергії, ліквідаціє наслідків природних катастроф, а також розвитку бізнес-співпраця між державами.

  Однією з центральних тем саміту, що відбувається в Японії, є допомога у відновленні країни після землетрусу. Лідери Китаю та Південної Кореї - спільно сприятимуть відновленню інфраструктури Японії. Глава уряду КНР Вень Цзябао заявив, що Китай - скасує заборону на імпорт продукції для двох із 12 японських префектур. Прем`єр також пообіцяв заохочувати китайський туризм до Японії. Велику увагу учасники саміту приділили ядерній безпеці. Вони планують підвищити рівень безпеки на всіх АЕС в регіоні. Держави також створять спільну систему раннього попередження про надзвичайні ситуації.

  Вень Цзябао, прем`єр-міністр держради КНР: "Китай, Японія та Південна Корея - сусіди, і у нас - спільні проблеми: численне населення і багато атомних електростанцій. Ядерна безпека - є нашим пріоритетом. Тож я запропонував створити механізм обміну інформацією та спільної роботи над безпекою АЕС між трьома державами".

  Вень Цзябао також висловив надію на відновлення шестисторонніх перемов щодо ядерної проблеми Корейського півострова. У них мають взяти участь Китай, обидві корейські держави, Росія, США та Японія.

  Усі учасники саміту - засудили програму КНДР зі збагачення урану. Вони наголосили на необхідності конструктивного діалогу між Північною та Південною Кореєю.

  Лі Мьон Бак, президент Південної Кореї: "Ми вважаємо необхідною співпрацю трьох наших держав у питанні нерозповсюдження ядерної зброї на Корейському півострові. Я упевнений - це принесе мир і процвітання Південно-Східній Азії".

  На саміті також обговорили плани ділового співробітництва трьох держав. У планах - створити спільну вільну торговельну зону. Перемови щодо такого договору - можуть розпочатися вже наступного року. Саміт у Токіо - відбувся уже вчетверте, відтоді як у 2008-му Японія, Китай та Південна Корея домовилися про щорічне обговорення нагальних проблем.

  Попередній матеріал
  Через виверження вулкана закрили Міжнародний аеропорт Ісландії
  Наступний матеріал
  Обама їде на батьківщину прадідів - в ірландське село
  Теги:
  Loading...