Саміт фінансистів країн G-20 шукає шляхи подолання кризи у єврозоні

  Фінансові проблеми єврозони обговорюють у Парижі. Там на саміт зібралися міністри фінансів і голови центробанків країн "Великої двадцятки". Вони сподіваються утворити новий план порятунку Європи від кризи - з урахуванням збільшення стабілізаційного фонду. Тим часом, у країнах єврозони криза погіршується.

  Головуюча на паризькому саміті Франція розраховує отримати від фінансистів реальні пропозиції щодо того, як кожна країна ЄС зможе сприяти відновленню євроекономіки. Центральним питанням зборів лишається боргова криза єврозони. 

  Франсуа Баруан, міністр фінансів Франції: "Сьогодні нашим завданням є відновлення атмосфери довіри. Проблеми, які виникли нещодавно, і брехню, що спричинила фінансову кризу - варто обговорити й зробити відповідні висновки".

  Зустріч фінансистів відбувається на тлі поглиблення економічної кризи. Напередодні уряд Португалії ухвалив бюджет на наступний рік. Він передбачає нові скорочення видатків. Прем`єр країни наголошує: мета непопулярних заходів - дотримання домовленостей із кредиторами, які надали Португалії позику в 78 мільярдів євро.

  Педро Пассос Коельйо, прем`єр-міністр Португалії: "Ці заходи спрямовані на відновлення конкурентоспроможності нашої економіки та боротьбу з безробіттям. Такого не мало статися. Коли мене обирали прем`єр-міністром - я не міг собі уявити, що доведеться запроваджувати такі суворі заходи економії".

  Найбільше португальці обурені скасуванням 13-ї та 14-ї зарплати для держслужбовців - бонусів, які виплачують наприкінці року. Погіршиться життя й у працівників приватного сектору - від січня вони працюватимуть на 30 хвилин довше. У країні - скасують кілька святкових вихідних, збільшать ПДВ на харчі, скасують більшість податкових пільг і зменшать держвидатки на освіту та охорону здоров`я.

  Хосе Каррільйо, власник газетного кіоску: "На мою думку, ці заходи дуже жорсткі. Багато людей постраждають. Може, була якась альтернатива - яка б не так вплинула на життя простих португальців. Ці заходи роз`єднують нас і провокують конфлікт, якого тепер, мабуть, не уникнути".

  Погіршується економічна криза і в Іспанії. Кредитна агенція "Стандарт енд Пуерз" знизила кредитний рейтинг Мадрида на один пункт. Аналогічний прогноз 7 жовтня опублікувала ще одна впливова агенція - "Фітч". Серед причин зниження рейтингу аналітики називають високий рівень безробіття та імовірність уповільнення економічного зростання у країнах-партнерах Іспанії. Фінансові проблеми - так і не вирішила Греція. На межі кризи - також Італія. 

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ужгородська міськрада перенесе початок робочого дня на годину пізніше
  Наступний матеріал
  Долгополов не пробився до півфіналу тенісного турніру в Шанхаї
  Теги: