Саміт ЄС: фіскальний пакт не переглядатимуть

  Францію та Німеччину помирили інші члени Євросоюзу на саміті у Брюсселі. Його учасники домовилися, що для виходу з боргової кризи однаково важливі як економічне зростання, так і скорочення бюджетних витрат.
  Французький президент Франсуа Олланд наполягав - для подолання стагнації не обов`язково запроваджувати жорсткі заходи заощадження, і пропонував збільшити інвестиції у виробництво та створити додаткові робочі місця. Для цього Олланд навіть хотів переглянути фіскальний пакт, ухвалений 25-ма країнами ЄС. Натомість, канцлер Німеччини Ангела Меркель рішуче виступала проти цього. Берлін відстоював думку, що вийти з боргової кризи можна лише за допомогою значного скорочення бюджетних витрат. І лише під час переговорів члени Євросоюзу змогли дійти компромісу. Конкретні механізми його реалізації домовилися ухвалити на наступному саміті в кінці червня.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Скорочення дефіцитів та економічне зростання не є альтернативами. Вони мають йти поруч. Ми повинні зробити одне, щоби забезпечити виконання іншого. Тоді Європа стане більш конкурентноздатною".
  Попередній матеріал
  "Amnesty International": в Україні - атмосфера міліцейського свавілля
  Наступний матеріал
  У Пакистані лікаря за співпрацю з ЦРУ засудили до 30 років тюрми
  Теги: