Рубль побив новий антирекорд і продовжить падіння - експерт

  Ринки фіксують історичні мінімуми падіння російської валюти щодо євро та долара.


  У п’ятницю євро подолав позначку у шістдесят рублів – досі такого не ставалося. Долар сягнув максимальної за всю історію вартості – майже у 48 з половиною рублів.

  Фінансовий експерт Олег Шибанов прогнозує рублю нові глибини: "Зараз ми бачимо великий попит на валюту від населення і цей попит треба задовольнити. Банки намагаються придбати валюту, але ж поки ніхто не хоче її продавати. Тож центральний банк вирішує обмежити обсяг валюти, яку продає, і тому ми надалі побачимо іще більше падіння рубля".

  Після обіду у п’ятницю позиція рубля трохи зміцніла – і долар, і євро подешевшали майже на два з половиною рублі. Російські фінансові експерти запевняють: усе завдяки чуткам із "Банку Росії", де, начебто, проводять екстрене засідання і шукають шляхів до фінансової стабільності. Голова російського Мінфіну Олександр Сілуанов переконаний, що у майбутньому рубль буде міцнішати, а зараз його вартість – суттєво занижена. У падінні національної валюти російська влада звинувачує так званих "спекулянтів", адже населення масово намагається позбавитися рублів і скуповує валюту – лише за останній тиждень попит на долари зріс утричі.

  Рекордне знецінення рубля є, серед іншого, наслідком падіння світових цін на нафту, а також санкцій, запроваджених проти Росії міжнародною спільнотою у відповідь на російську агресію в Україні. Якщо ситуація не зміниться найближчим часом – оглядачі прогнозують різке падіння не лише російської економіки, але й рейтингу сумнозвісного російського президента.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Клімкін: терористичні "вибори" – це чорт і шо і з боку бантик
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" і "Газпром" сперечаються про ціну газового транзиту