Розстріляли головнокомандувача лівійських повстанців

  Розстріляли головнокомандувача лівійських повстанців. Вогонь відкрили із засідки недалеко від міста Бенґазі, де засідає опозиційна перехідна Національна рада. Абделя Фатаха Юніса викликали для свідчень перед спеціальною комісією, що розслідувала його можливу співпрацю з лояльними до Каддафі військовими.

  Про збройний напад на командира загонів лівійських повстанців - Абделя Юніса - повідомив на екстреній прес-конференції в Бенгазі лідер опозиційної перехідної національної ради. Кілька вогнепальних поранень стали для військового - смертельними.

  Мустафа Абдул Джаліл, голова Перехідної ради повстанців: "Нам повідомили, що генерала Абдулу Фатх-Юніса і двох його охоронців розстріляли озброєні люди -  після його прохання постати перед судовим комітетом для вивчення військової справи проти нього".

  Останнім часом командира підозрювали у співробітництві з Триполі. Раніше Юніс був міністром внутрішніх справ у складі уряду Муаммара Каддафі. Юніс - однин із перших високопосадовців, хто виступив проти лідера Джамахірії та перейшов на бік повстанців. Його давні зв'зки з Каддафі змусили перехідну раду порушити справу проти командира. Йому закидали постачання повстанської зброї військам Каддафі. З міста Марса-Ель Брега він прибув до Бенґазі на допит. Перехідна націнальна рада стверджує, що одного з убивць затримали.

  Мустафа Абдул Джаліл, голова Перехідної ради повстанців: "По-перше, Рада хотіла би оголосити три дні жалоби, по-друге ми закликаємо всі революційні сили об`єднатися задля пошуків  решти убивць, по-третє, це останнє попередження для збройних сил всередині міст бути пильними".

   Представники вищого органу повстанців - Перехідної національної ради заявили, що Юніс був убитий ще до його появи перед судовим комітетом. За іншими даними, напад стався через три години після допиту. Подробиці про нового головнокомандувача військами повстанців  - не повідомляють.

  Ольга Дацюк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  ЄС збільшив матеріальну допомогу фермерам
  Наступний матеріал
  Масові заворушення в Аргентині [відео]
  Теги: